hlavní partneři
sledujte nás
body za výhru tentokrát zůstaly v Plzni

Černí andělé za sebou mají velmi nevydařené utkání v Plzni, kde domácímu DHC podlehli 32:22 po poločase 15:12.

Utkání nám vůbec nevyšlo, jsme si toho dobře vědomi, naši fanoušci si dnes zaslouží omluvu. Soupeř nás tentokrát předčil jak herně, tak nasazením. Je to pro nás obrovský vykřičník, musíme se s tím vypořádat, poučit se z toho a pracovat dál. Náš tým v náročném středečním zápase v Kynžvartu ukázal, že dokáže být silný a my mu věříme, že současnou náročnou část sezony zvládne. Je třeba si ale také uvědomit, že je to pro nás během čtyř měsíců devětadvacátý zápas. Nacházíme se teď v nejnáročnější fázi sezony, hrajeme dvě utkání v týdnu a ani v následujících dnech si neoddechneme,“ uvedl po zápase trenér Černých andělů Jiří Hanus s tím, že i přes porážku se cíle pro tuto sezonu zůstávají beze stejné.

Ani v následujících dnech si mostecké házenkářky příliš neodpočinou, už ve středu je čeká další MOL ligová předehrávka, tentokrát na hřišti pražské Slavie a v neděli 5. února poslední domácí utkání Ligy mistryň proti dánskému Odense.

Jan Pimper
2023-01-28
více ...
Černí andělé jsou po výhře v Kynžvartu ve finále Českého poháru

Mostecké házenkářky uspěly v semifinálovém střetnutí Českého poháru v házené žen na hřišti Kynžvartu 31: 24 (15:10) a postupují do finále.

Černí andělé vstoupili do zápasu lépe a hned v úvodu si vytvořili těsné vedení, které musel Kynžvart dotahovat. Výrazněji odskočit se Baníku povedlo až těsně před koncem poločasu, do šaten šli s pětibrankovým náskokem. Kynžvartu se ale ve 46. minutě podařilo srovnat, ale Černí andělé se následně pěti brankami v řadě znovu dostali do vedení, které udrželi až do konce utkání a mohou slavit postup do pohárového finále.

Jsem rád, že jsme utkání zvládli, fungovala nám obrana, ze které jsme pak dávali rychlé góly v útoku. Dokázali jsme si vytvořit spoustu šancí, které jsme ale často neproměňovali a nechali vyniknout Sabrinu Novotnou v brance soupeře, stejně tak ale útoky Kynžvartu často končily u Dominiky Müllnerové. V brance se dařilo i Ellen Janssen, když soupeř vyrovnal, začali jsme víc hrát 7 na 6, začalo se nám dařit, dávali jsme branky, uklidnili se a zápas pak už dovedli do úspěšného konce,“ komentoval průběh utkání trenér Černých andělů Jiří Tancoš s tím, že mostecký tým si tak splnil jeden z aktuálních cílů, kterým byl postup do pohárového finále.

Už před zápasem nám bylo jasné, že to nebude snadný zápas. Bylo to náročné, bojovné utkání s dobrým koncem pro nás. V situaci, v jaké momentálně jsme, ať už z pohledu zranění nebo zápasové zátěže, před námi není žádný snadný zápas. I proto jsem rád, jak jsme zápas zvládli, žádná další zranění nepřibyla, takže se můžeme zase soustředit na další program, který nás v následujících dnech čeká,“ doplnil trenér.

Mostecké házenkářky totiž nečeká žádná velká pauza, ve čtvrtek budou mít opět lehký program s kondičním trenérem Ondřejem Václavkem, v pátek už se bude tým opět připravovat standardně, aby v sobotu mohl vyrazit na další interligový zápas do Plzně. Pohárové finále se uskuteční 15. března, hrát se bude jako 2finále, kdy o trofej budou bojovat jak muži, tak ženy. Černí andělé se  střetnou se svým tradičním rivalem, pražskou Slavií.

Jan Pimper
2023-01-25
více ...
Mostecké házenkářky čeká ve středu semifinále Českého poháru v Kynžvartu

Černí andělé už ve středu opět vyběhnou na palubovku, tentokrát ale míří na západ Čech, kde je čeká semifinále Českého poháru proti Kynžvartu.

Naším cílem nejen v tomto utkání je zlepšit hru v obraně. To je základ, kterému se věnujeme a jinak dál pokračujeme v nastaveném režimu. Je to sice složité, ale věřím, že to zvládneme. Středeční zápas proti Kynžvartu je trochu specifický, protože se bude rozhodovat o tom, kdo si zahraje finále poháru. Bude na nás trochu větší tíha zodpovědnosti, ale máme zkušený tým, který podobné střetnutí nehraje poprvé. Rozhodovat bude určitě obrana a bojovnost. Já ale našim hráčkám věřím, druhý poločas utkání Ligy mistryň ve Slovinsku nám ukázal, že i proti velmi těžkým soupeřům dokážeme zahrát a od toho se musíme odrazit,“ uvedl trenér mosteckých házenkářek Jiří Hanus.

Na přípravu mají Černí andělé opět jen minimum času. Vzhledem k tomu, že se z Lublaně vrátili v pondělí nad ránem, měli v pondělí jen lehký kondiční trénink s Ondřejem Václavkem, v úterý už tým trénoval standardně.

Semifinále českého poháru v házené žen se hraje ve středu 25. ledna od 18:00 hodin v Kynžvartu.

Jan Pimper
2023-01-24
více ...
Černí andělé se z Lublaně vracejí bez bodů

Černí andělé se v rámci dalšího kola Ligy mistryň představili na palubovce slovinského RK Krim Mercator Lublaň. Na dva body se jim dosáhnout nepovedlo, ale předvedli opět sympatický výkon, i když slovinský tým nakonec zvítězil 42:31 (24:11).

Mostecké házenkářky začaly utkání dobře, první desetiminutovku držely se soupeřkami krok, pak se ale Krimu podařilo odskočit a do konce první půle si slovinské mistryně vybudovaly rozhodující náskok. Ve druhé půli Černí andělé zlepšili hru a tuto část utkání dokonce vyhráli, rozdíl ve skóre byl ale příliš velký na to, aby jej dokázali smazat a zápas otočit.

Máme v naší hře velké rozdíly, jsou úseky, které jsou vynikající a naopak místa, která nám nejdou. Víme, co bychom měli hrát a pracujeme na tom, bohužel se nám to nedaří zúročit v zápasech. S první desetiminutovkou zápasu můžeme být spokojení, pak bohužel přišla pasáž, ve které jsme utkání ztratili. Ve druhém poločase jsme změnili obranu na více pasivní, dobře jsme hráli v početní výhodě, také proto nebyl konečný rozdíl ve skóre tak výrazný,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci asistent trenérů mosteckého týmu Ondřej Václavek.

Jeho slova na tiskové konferenci potvrzovala i Veronika Andrýsková. „Začali jsme dobře, prvních deset minut zápasu nám vyšlo, pak jsme ale začali chybovat v obraně i v taktice a soupeř se dostal do vedení. Ve druhé půli jsme začali víc zkoušet hrát 7 na 6 a dařilo se nám, druhý poločas byl z naší strany lepší než první,“ uvedla hráčka.

Černí andělé se hned po utkání přesouvají domů, protože hned ve středu 25. ledna je na západě Čech čeká semifinálový zápas Českého poháru s Kynžvartem, v sobotu hrají MOLligové střetnutí v Plzni. Poslední domácí utkání Ligy mistryň odehrají Černí andělé v neděli 5. února v chomutovské Rocknet aréně proti dánskému Odense.

Jan Pimper
2023-01-22
více ...
Černí andělé v sobotu brzy ráno vyrážejí do Lublaně

V neděli čeká tým Černých andělů další těžký zápas, tentokrát ale nikoli v rámci domácích soutěží, ale opět na evropské scéně. Ve slovinské Lublani se v utkání Ligy mistryň postaví proti tamnímu RK Krim.

V pátek trénujeme ještě standardně, ale v sobotu odjíždíme už v pět hodin ráno autobusem do Lublaně. Čeká nás zhruba desetihodinová cesta, večer už máme v hale, kde se bude hrát nedělní zápas, naplánovaný trénink,“ nastínil nejbližší program Černých andělů trenér Jiří Tancoš.

Řady nemocných a zraněných hráček naštěstí nikdo další nerozšířil, tým pojede do Slovinska ve stejném složení, v jakém odehrál středeční utkání proti Písku, do hry se už zapojí i Veronika Andrýsková.

Naší snahou je stále vylepšovat herní projev, jak v útoku, tak v obraně. Přibyla nám spousta nových věcí, které postupně zapracováváme a naším cílem do tohoto zápasu je zlepšovat se v jednotlivých herních činnostech,“ dodal trenér.

Mostecké házenkářky se hned po nedělním střetnutí vracejí zpět domů, protože v příštím týdnu mají opět nabitý program, už ve středu je čeká semifinále Českého poháru v Kynžvartu.

Zápas Ligy mistryň Krim Mercator Lublaň proti DHK Baník Most se hraje v neděli 22. ledna od 14:00 hodin.

Jan Pimper
2023-01-20
více ...
Černí andělé doma podlehli Písku

DHK Baník Most – Sokol Písek 36:38 (21:18)

Hodně divokou, ale velmi atraktivní podívanou nabídl divákům zápas v Mostě, ve kterém se nakonec z vítězství 38:36 radovaly písecké házenkářky. Most sice začal lépe, ale jihočešky mírný náskok stáhly, dostaly se dokonce do pětibrankového vedení, které ale Černí andělé do poločasu smazaly a poločas vyhráli o tři branky 21:18. Do druhé půle vstoupil lépe tým Písku, který poměrně rychle skóre vyrovnal a pak už se hrála vyrovnaná partie až do posledních minut, ve kterých se střelecké štěstí přiklonilo na stranu Písku a ten si díky tomu odváží dva body za výhru 38:36.

Nejlepší střelkyně: Stříšková 10/1, Šutranová 7, Mikulčík, Špone a Kroftová 4 – Korešová 15/6, Svobodová a Chlupová 7, Stellnerová 5. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/1- 6/6. Vyloučení 4/3. Diváků 200.

Jiří Hanus, trenér DHK Baník Most: „Byl to hodně divoký zápas. Musíme zlepšit obranu, nemůžeme dostávat 38 branek v zápase MOL ligy. Je to trochu i odraz Ligy mistrů, zatím si v obraně příliš nevěříme. Hráčky zápas odmakaly jak mohly, ale něco předěláváme, chceme hrát podle svého a samozřejmě bude to mít své bolístky a chvíli to bude trvat. Už začátkem ledna jsme avizovali, že chceme dělat změny a tohle je důsledek, který někdy musel přijít. Je škoda, že to přišlo doma, mrzí nás hlavně kvůli divákům. Musíme být trpěliví, pojedeme pořád v tom stejném a hráčky to doufám pochopí. Pro nás je cíl jasný a věřím, že trpělivostí k tomu dojdeme."

Jan Pavlovský, trenér Sokol Písek: „Samozřejmě jsme spokojení, dnes jsme to zvládli mimořádně, cítili jsme šanci. Věděli jsme, že soupeř má spoustu zraněných hráček a je oslabený, navíc mají strašně náročný program, proto jsme do Mostu jeli s tím, že tu chceme zkusit vyhrát a povedlo se. Nemyslím si, že je nějaký konkrétní recept na to, jak porazit Most, v prvním poločase jsme si nedokázali poradit se soupeřovou vysunutou obranou, ale o poločase jsme si řekli, jak chceme hrát, dali jsme pět gólů z pěti útoků a tím jsme soupeře donutili obranu zatáhnout. A v postupném útoku jsme dobří, přece jen Iveta Korešová je v této soutěži jen jedna.

Jan Pimper
2023-01-18
více ...
Dorostenky Adéla Brabcová a Eliška Řádová si po interlize vyzkoušely i Ligu mistryň

I když tým Černých andělů trápí zranění a marodka, dají se i na nepříznivé situaci najít pozitiva. Třeba to, že příležitost v nejvyšší domácí soutěži, ale i v zápasech Ligy mistryň dostávají mladé hráčky, které věkově spadají ještě do dorostenecké kategorie. Takovou dvojicí jsou například Eliška Řádová s Adélou Brabcovou, které spolu nastupují v týmu starších dorostenek, ale obě už si zahrály s ženským týmem i MOL ligu a na vlastní kůži vyzkoušely i atmosféru Ligy mistryň.

Víkendové střetnutí Černých andělů s týmem Brestu byl pro obě mostecké hráčky ještě o něco zajímavější. Před koncem loňské sezony totiž obě spolu se svými spoluhráčkami z dorosteneckého týmu Černých andělů měly šanci navštívit finále francouzské ligy mezi Métami a Brestem. A o pár měsíců později se pak proti Brestu postavily v dresu Černých andělů v Lize mistryň. „Je to naprosto neuvěřitelné, nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že se to může stát. Pro nás to byl už tehdy obrovský zážitek, ale zahrát si proti jednomu z týmů, na které jsme tehdy koukaly z tribuny, o půl roku později v Lize mistryň, je něco naprosto úžasného,“ vzpomíná Adéla Brabcová. „Je pravda, že když jsme proti sobě stály na palubovce, některé hráčky se mi vybavily, nejvíc mi asi v paměti utkvěla pivotka Pauletta Foppa,“ doplňuje Eliška Řádová.

Zatímco Eliška odehrála o víkendu už třetí utkání Ligy mistryň, pro Adélu to byla na evropské scéně premiéra. „Za mě to byl skvělý zápas, vůbec jsem nečekala, že se dostanu na takovou dobu na hřiště. Myslela jsem si, že třeba pět minut před koncem půjdu do hry, ale že tam strávím takhle dlouho a ještě dám nějakou branku, mi přijde jako něco naprosto úžasného. I když mě samozřejmě mrzí, že jsme prohrály,“ shrnuje své pocity Adéla Brabcová, která nakonec soupeřkám z Brestu nasázela tři branky, její spoluhráčka Eliška Řádová přidala další dvě úspěšné trefy.

Obě už okusily i interligu, takže mohou srovnávat, v čem je oproti evropské soutěži největší rozdíl. „Kromě toho, že máte pořád v hlavě, že hrajete nejprestižnější evropskou soutěž, je to asi rychlost. Opravdu hodně se běhá, a zatímco v domácí lize vydržíte běhat celý zápas, v Lize mistryň to je mnohem větší zátěž. A to si troufnu říct, že jsem na tom fyzicky celkem dobře, ale měla jsem pocit, že už jsem na pokraji sil,“ přiznává Adéla. „Je to i silově dost velký rozdíl. Hrajeme proti soupeřkám, které jsou větší a silnější a samozřejmě se to pak projevuje i v obraně, když proti vám stojí hráčky, které mají o pár centimetrů i kilo navíc,“ doplňuje Eliška. Ze tří zápasů Ligy mistryň, do kterých měla prozatím šanci zasáhnout, byl podle ní nejtěžší ten proti rumunskému CSM Bukurešť. „Hrát proti nejlepším hráčkám světa, jako jsou Neagu nebo Pintea je hodně těžké, ale zase je to pro nás obrovská škola, která nám toho dá hodně do budoucna,“ připomíná Eliška Řádová.

Černí andělé se v současnosti připravují na další utkání nejvyšší domácí soutěže, už ve středu 18. ledna nastoupí v mostecké sportovní hale proti Písku. Jak se bude nejen mladým hráčkám dařit proti týmu v čele s Ivetou Korešovou, která v loňské sezoně oblékala dres mosteckého Baníku, se můžete přijít přesvědčit na vlastní oči. Zápas v mostecké sportovní hale začíná v 18:00 hodin.

Jan Pimper
2023-01-17
více ...
Černí andělé podlehli v Lize mistryň francouzskému Brestu

Po týdnu se tým Černých andělů představil v Lize mistryň opět na domácí půdě. V chomutovské Rocknet aréně tentokrát hostil francouzský Brest Bretagne Handball. Mostecké hráčky do zápasu vstoupily nebojácně a úvodní minuty patřily jim. Vedení ale udržely jen prvních sedm minut, poté Brest srovnal a v pětadvacáté minutě už vedl rozdílem deseti branek. Do konce první půle se Černým andělům ještě podařilo rozdíl zkorigovat na poločasových 14:22. Ve druhé půli už si francouzský tým náskok vzít nenechal a utkání dovedl do vítězného konce, Černí andělé tak na domácí půdě podlehli Brestu 30: 46.

Byl to pro nás velmi důležitý zápas. Pokud chceme postoupit do vyřazovacích bojů Ligy mistryň, je pro nás každé utkání velmi důležité. A jsme rád, že se nám ho podařilo zvládnout,“ uvedl po zápase nátiskové konferenci trenér francouzského týmu Pablo Morel.

Věděli jsme, že pro Brest bude toto utkání velmi důležité a chtěli jsme jim to zkomplikovat. To se nám příliš nepovedlo, s výsledkem nemůžu být spokojený, ale musím ocenit, jak hráčky bojovaly po celou dobu zápasu a nesložily zbraně ani ve chvíli, kdy se pro nás utkání nevyvíjelo dobře. Jsem rád, že jsme dali šanci většině hráček včetně dorostenek, které postupně zapracováváme do týmu a myslím, že se předvedly ve velmi dobrém světle,“ uvedl po utkání trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

Mrzí mě, že jsme prohrály, udělaly jsme příliš mnoho chyb, které náš soupeř trestal. Je to pro nás ale důležitá zkušenost, hrajeme proti nejlepším týmům Evropy, potažmo světa a každý zápas je pro nás obrovská škola. I proto mě Liga mistryň pořád baví a těším se na každý zápas,“ doplnila na tiskové konferenci pivotka Černých andělů Daria Somionka.

V rámci Ligy mistryň se Černí andělé postaví na palubovsku v chomutovské Rocknet aréně ještě jednou, a to v neděli 5. února, kdy budou hostit dánské Odense. Nejbližší utkání je ale čeká už ve středu 18. ledna, to hostí na domácí půdě celek Písku.

Jan Pimper
2023-01-14
více ...
Černí andělé v sobotu v Chomutově vyzvou francouzský Brest

Mostecké Černé anděly čeká v sobotu 14. ledna další souboj Ligy mistryň, po týdnu opět na domácí půdě, kterou v této soutěži zastupuje chomutovská Rocknet aréna. Soupeřem jim tentokrát bude francouzský tým Brest Bretagne Handball.

Dá se čekat zajímavý zápas, protože v prvním vzájemném měření sil v říjnu ve Francii sehrály oba týmy velmi vyrovnanou partii, ze které nakonec vyšel vítězně tým Brestu, ovšem pro mostecký tým to byl doposud nejvyrovnanější zápas Ligy mistryň, ve kterém soupeřkám podlehly o pět branek 26:31.

V dresu soupeřek Černých andělů lze najít celou řadu špičkových hráček, které jsou oporami hned několika evropských reprezentací. Zřejmě nejznámějším jménem a aktuálně také nejúspěšnější střelkyní Brestu je černohorská reprezentantka Djurdjina Jaukovic. Dres francouzského klubu obléká také polská reprezentantka Monika Kobylinská, která před přestupem do Brestu hájila barvy německého Metzingenu, se kterým se Černí andělé střetli v Poháru EHF v sezoně 2018/19. K oporám francouzské reprezentace patří brankářka Cléopatre Darleux, další oporou národního týmu je i teprve dvaadvacetiletá pivotka Pauletta Foppa.

Brest, aktuálně druhý tým francouzské ligy (za prvními Métami, které jsou rovněž účastníkem Ligy mistryň), v posledním kole Ligy mistryň prohrál o jedinou branku s dánským Odense a v tabulce skupiny A je předposlední před mosteckým Baníkem.  Černí andělé v minulém kole sehráli sympatický duel s lídrem skupiny A CSM Bukurešť, druhý poločas dokonce vyhráli, ovšem nakonec podlehli 26:35. Jak se jim bude dařit tentokrát, se můžete přijít přesvědčit na vlastní oči do chomutovské Rocknet arény v sobotu 14. ledna od 16:00 hodin.

A kdo si bude chtít dát sportovní nášup na evropské úrovni, bude mít v sobotu šanci, protože v chomutovské Městské sportovní hale hostí basketbalové Levhartice turnaj Evropské ženské basketbalové ligy. Po dohodě obou klubů byl program upraven tak, aby po skončení házenkářské Ligy mistryň mohli fanoušci přejít do Městské sportovní haly, kde ve druhém sobotním utkání vyzvou chomutovské Levhartice hráčky litevského Šiauliai. Držitel vstupenky z házené bude mít do MSH Chomutov na duel EWBL vstup zdarma.

Jan Pimper
2023-01-13
více ...
Černí andělé bodovali ve Zlíně a na sobotní Ligu mistryň mají pro sportovní fanoušky dárek

Černí andělé úspěšně zvládli středeční utkání ve Zlíně a domů si vezou 2 body za výhru 33:27 (15:12).

Mostecký tým od počátku zápasu vedl, Zlíňanky se ale stále držely na dostřel, ovšem vyrovnat se jim do konce první půle nepodařilo. Ještě zkraje druhé půle vedli Černí andělé o pět branek, soupeřkám se ale během sedmi minut podařilo vyrovnat a ve 44. minutě zápasu dokonce vedly o tři branky. Mostecké házenkářky ale překvapení nepřipustily a ve 48. minutě už opět vedly rozdílem dvou gólů, svůj náskok postupně navyšovaly a zápas nakonec dovedly do vítězného konce.

Už ve čtvrtek se Černí andělé opět sejdou na tréninku v domácí sportovní hale, začínají se totiž připravovat na další utkání Ligy mistryň, ve kterém se v sobotu 14. ledna utkají v chomutovské Rocknet aréně s francouzským Brest Bretagne Handball.

A pro sportovní fanoušky si Černí andělé společně s chomutovskými basketbalovými Levharticemi připravili speciální dárek. V sobotu se totiž Chomutov stane pomyslným centrem evropského sportu. Zatímco mostecké házenkářky budou hrát v Rocknet aréně Ligu mistryň, jen o kousek dál, v Městské sportovní hale, chomutovské Levhartice hostí turnaj Evropské ženské basketbalové ligy. Po dohodě obou klubů byl program upraven tak, aby po skončení házenkářské Ligy mistryň mohli fanoušci přejít do Městské sportovní haly, kde ve druhém sobotním utkání vyzvou chomutovské Levhartice hráčky litevského Šiauliai. Držitel vstupenky z házené bude mít do MSH Chomutov na duel EWBL vstup zdarma.

Jan Pimper
2023-01-12
více ...
Černí andělé míří ve středu do Zlína a už v sobotu je v Chomutově čeká další zápas Ligy mistryň

Žádné novoroční lenošení se v týmu Černých andělů nekoná, naopak, mostecké házenkářky mají na programu v tomto týdnu středeční interligové střetnutí ve Zlíně a hned v sobotu 14. ledna další domácí zápas Ligy mistryň proti francouzskému Brest Bretagne Handball.

V neděli jsme měli volno a od začátku týdne už se zase trénujeme standardním způsobem. Z nemocí jsme se doufám už dostali, tým je kompletní, takže trénujeme v pondělí a v úterý normálním způsobem, ve středu nás čeká zápas ve Zlíně a ve čtvrtek a pátek už se zase připravujeme jako obvykle. Naše plány jsou v tomto týdnu celkem jednoduché, chceme se koncentrovat především sami na sebe, hrát házenou, kterou chceme a až před koncem týdne se budeme víc soustředit na zápas Ligy mistryň,“ naznačil trenér mosteckého týmu Jiří Tancoš.

Víkendový zápas Ligy mistryň proti Bukurešti zvládli Černí andělé velmi dobře, i přes veškeré zdravotní potíže, které tým pronásledovaly v uplynulých dnech a týdnech. „Jsme rádi, jak hráčky k zápasu přistoupily a jak ho zvládly, i když to bylo hodně náročné. Postupně je znát, jak se tým uzdravuje, ale čeká nás další velmi náročný program. Proto také klademe důraz i na patřičnou regeneraci, ať už jde o masáže, saunu, lázně nebo aquadrom. Regenerace je pro nás důležitá, protože se postupně dostáváme do nejnáročnější části sezony, kdy samozřejmě musíme počítat s nějakou únavou, která ale nikdy nesmí překročit určitou mez, aby nám nepřibývala zranění,“ doplnil trenér Jiří Hanus.

Zranění se v této sezoně nevyhnula ani Černým andělům, aktuálně se musí obejít bez Valerie Smetkové a Kataríny Kostelné, trenéři se ale snaží kádr postupně doplňovat o mladé hráčky. „Už když jsme přicházeli, měli jsme v plánu před play off tým posílit z vlastních klubových řad. Aktuálně už několik hráček z dorostu zapracováváme, dvě z nich s námi jedou i na zápas do Zlína,“ doplnil Jiří Tancoš.

Interligový zápas Černých andělů ve Zlíně se hraje ve středu 11. ledna od 17:00 hodin. Víkendové utkání Ligy mistryň, ve kterém mostecké házenkářky nastoupí proti francouzskému Brest Bretagne Handball, se hraje v sobotu 14. ledna v chomutovské Rocknet aréně od 16:00 hodin.

Jan Pimper
2023-01-11
více ...
Černí andělé prohráli s favorizovanou Bukureští o devět branek

Kdo očekával, že souboj Ligy mistryň mezi lídrem skupiny z Bukurešti a Černými naděly bude jednoznačnou záležitostí favorita, musel být v sobotu v chomutovské Rocknet aréně velmi překvapen. Mostecké házenkářky totiž i přes prohru 26:35 (10:20) předvedly velmi sympatický výkon, za který se rozhodně nemusí stydět.

Černí andělé, kteří v posledních dnech bojovali především s nemocemi, i v nekompletní sestavě dokázali bojovat až do posledních minut utkání a v souboji s favorizovaným rumunským týmem prohráli rozdílem devíti branek.

V posledních týdnech nás trápí zdravotní problémy a před tímto utkáním Ligy mistryň jsme měli prakticky jen dva regulérní tréninky. Tým si zaslouží pochvalu za předvedený výkon, především ve druhém poločase, který se nám vydařil. Mám radost i z toho, že se do hry zapojily prakticky všechny hráčky z lavičky, i ty, které běžně nedostávají v zápasech tolik prostoru a předvedly, že si své místo v tým zaslouží,“ uvedl na tiskové konferenci po utkání trenér Jiří Hanus.

„Přijeli jsme do Mostu s tím, že chceme získat body a chceme se po dlouhé vánoční pauze znovu dostat do tempa, které Liga mistryň vyžaduje. Zároveň jsme věděli, že to proti Mostu nebude snadné, protože je to tým, který chce hrát rychlou házenou, hodně běhá a snaží se držet tempo až do posledních vteřin zápasu. Jsem rád, že jsme uspěli, i když na naší hře je co zlepšovat,“ doplnil trenér CSM Bukurešť Adrian Vasile.

Je příjemné od soupeře slyšet, že hrajeme to, oč se snažíme, tedy rychlou, běhavou házenou. Především mám ale radost, že jsme tentokrát nedostali čtyřicet branek a neprohráli dvojciferným rozdílem. Přes všechny strasti, kterými jsme si za poslední dobu prošly, jsme do dnešního zápasu daly maximum a na palubovce nechaly všechno. A věřím, že se nám podobné výkony povede zopakovat i v dalších zápasech,“ dodala na tiskové konferenci kapitánka Černých andělů Lucia Mikulčík.

V následujících dnech si mostecké házenkářky příliš volna neužijí. Už ve středu je čeká další zápas interligy na palubovce Zlíny, do zápasu Ligy mistryň nastoupí opět v sobotu 14. ledna, kdy v chomutovské Rocknet aréně hostí francouzský Brest Bretagne Handball.