Už osm let funguje spolupráce mezi DHK Baník Most a Autosalonem Most, který je distributorem vozů Hyundai a Suzuki. Také letos si proto zástupci klubu, stejně jako v loňském roce, byli převzít dva nové vozy značky Hyundai i30.

O své zkušenosti s touto značkou se při té příležitosti podělili Petra Maňáková i trenér Adrian Struzik. Podrobnosti najdete v tomto článku http://www.e-mostecko.cz/zpravy/lide/158803-s-vozy-hyundai-jezdi-cerni-andele-jiz-8-let-do-dalsi-sezony-maji-od-autosalonu-most-k-dispozici-dva-vozy-hyundai-i30

Partnerství mezi Autosalonem Most a DHK Baník Most pokračuje i nadále, děkujeme za podporu!

2021-11-29
více ...
Černí andělé doma jednoznačně přehráli Kynžvart

DHK Baník Most – Házená Kynžvart 34:19 (19:13)

V Mostecké sportovní hale se čekal souboj o druhé místo v tabulce mezi mistrovskými házenkářkami Mostu a ambiciózním týmem Kynžvartu. Západočešky šly sice hned v úvodu utkání do dvoubrankového vedení, Most ale rychle srovnal a v 15. minutě už vedl o pět branek. Náskok už si domácí nedali vzít a první poločas skončil šestibrankovým vedením Černých andělů. Také ve druhé půli se jako první prosadil Kynžvart, jenže mostecké hráčky rychlou šňůrou pěti branek navýšili svůj náskok na devět branek a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Kynžvart dokázal ve druhé půli skórovat jen šestkrát, domácí trestali každou chybu a nakonec jednoznačně zvítězili 34:19.

Nejlepší střelkyně: Holanová 5, Stříšková, Korešová, Eksteinová a Kostelná 4 – Dvořáková 7/3, Weisenbilderová 6/2, Patrnčiaková 3. Rozhodčí: Petr Kichner, Michal Vacula. Vyloučení 3-4 navíc Tamara Jovičevič č.k. Diváků 830.

Adrian Struzik, trenér DHK Baník Most: „Myslím, že to byl jeden z nejlepších zápasů za poslední dobu, zahráli jsme dobře v obraně, snažili jsme se hrát agresivní obranu a z ní rychlé útoky. Fungovala nám i spolupráce obrany s brankářkou a myslím, že tentokrát se jasně ukázaly možnosti tohoto týmu. Od utkání v Maguře se jedná o devátý zápas v řadě, který jsme vyhráli a ukazuje se, že naše práce s hráčkami nese ovoce.“

Peter Sabadka, trenér Házená Kynžvart: „Dnes jsme hlavně ve druhém poločase byli jen sparingem domácím. Měli jsme obrovské zdravotní problémy, v týdnu jsme neměli ideální tréninkový proces, a to se na utkání podepsalo. Nezachytili jsme druhou vlnu soupeře, na kterou jsme se připravovali, nemáme tak široký kádr, museli jsme hrát s křídly na spojkách, takže dnes to byla velká improvizace. Pro nás je to velká satisfakce za práci, kterou jsme odvedli od letní přípravy a jak se družstvo prezentovalo. Jsme rádi, že jsme v tomto období mohli bojovat s mistrem o podzimní primát, škoda, že nám v dnešním zápase absolutně nic nevycházelo.“

Jan Pimper
2021-11-20
více ...
Poslední domácí zápas podzimu odehrají Černí andělé v sobotu proti Kynžvartu

Poslední podzimní zápas čeká mostecké házenkářky na domácí palubovce v sobotu 20. listopadu. A bude se určitě na co dívat. Jejich soupeřkami budou hráčky Kynžvartu, nováčka letošní sezony MOL ligy, který ale předvádí atraktivní házenou a šlape na paty i nejsilnějším týmům soutěže. Kromě toho barvy západočeského klubu hájí hned několik hráček, které v Mostě dříve působily, ať už v A týmu žen, nebo v mládežnických kategoriích.

Příprava na zápas ale podle trenéra Černých andělů probíhá standardně. „Pro mne se jedná především o další zápas, na který se musíme dobře připravit. Samozřejmě vím, že tu některé hráčky Kynžvartu i trenér dříve působili, žádné další podrobnosti jsem ale nezjišťoval. Informace, které mám k dispozici, jsou myslím dostatečné na to, abychom se dokázali na utkání kvalitně připravit. Ono totiž příliš mnoho informací může být často spíše nevýhoda. Příprava tedy probíhá standardně, jako před kterýmkoli jiným zápasem,“ naznačil trenér Černých andělů Adrian Struzik.

Přesto je ale podle trenéra znát, že víkendový zápas nebude úplně obvyklý. „Ze svého okolí vnímám, že to může být trochu jiný zápas, než obvykle. I u hráček vidím, že se na tento zápas těší, nálada v týmu je velmi dobrá. Připraveni jsme dobře, jsme silní, rychlí a marodka se nám od posledního utkání naštěstí nerozšířila. Myslím, že nás o víkendu čeká hezký zápas, který bude diváky bavit,“ dodal trenér.

Zápas DHK Baník Most proti Házené Kynžvart se hraje v sobotu 20. listopadu od 17:30 hodin v mostecké sportovní hale, partnerem utkání je Hipodrom Most.

Každý divák před vstupem do sportovní haly bude muset prokázat bezinfekčnost buď:

- Potvrzením o očkování (platným 14 dnů od dokončení očkování)

- Negativním antigenním testem ne starším než 24 hodin

- Negativním PCR testem ne starším než 72 hodin

- Potvrzením o prodělaném onemocnění COVID-19

Děti do 12 let věku prokazovat bezinfekčnost nemusí. Všichni diváci musí mít během utkání zakryté dýchací cesty.

Jan Pimper
2021-11-19
více ...
Sobotní zápas Černých andělů s Kynžvartem bude i soubojem bývalých spoluhráček

Zápas současných hráček Mostu proti bývalým spoluhráčkám. I tak by někdo mohl vnímat nadcházející MOL ligový zápas, kdy v sobotu 20. listopadu přivítají Černí andělé na domácím hřišti tým Kynžvartu. Jádro západočeského týmu totiž tvoří hráčky, které v blízké i vzdálenější minulosti oblékaly dres DHK Baník Most, navíc trenérem Kynžvartu je Peter Sabadka, pod jehož taktovkou vybojovaly mostecké starší dorostenky mistrovský titul i Česko-slovenský pohár.

Na tuhle dobu já si vzpomínám dobře, protože do Mostu jsem přišla zhruba v polovině sezony na hostování a nastupovala jsem už na některé zápasy. Tehdy jsme byli ve starším dorostu hodně suverénní, ale česko-slovenský pohár pro mě bylo něco speciálního, i když jsme ve finále vyhráli také celkem vysokým rozdílem. S trenérem Sabadkou jsme se pak potkali i v době, když vedl juniorskou reprezentaci. Z hráček, se kterými jsem tehdy v Mostě nastupovala, jsou dnes v Kynžvartu Veronika Dvořáková, Bára Tesařová a Nikola Švihnosová. Adéla Srpová a Kristýna Königová sice tehdy hrály v nižší věkové kategorii, ale s nimi jsem si zahrála v reprezentaci. A díky společnému hraní v reprezentaci jsme spolu pořád v kontaktu. Takže mám radost, že Kynžvart přijede k nám a bude šance se společně utkat, i když já bohužel tentokrát do zápasu nezasáhnu,“ říká Marie Poláková, která se aktuální léčí po operaci kolene.

S Veronikou Dvořákovou jsme do Mostu přišly ještě jako mladší dorostenky, pak jsme společně hrály ve starším dorostu a v ženách, společně jsme si zahrály i ligu mistrů,“ doplňuje Veronika Mikulášková. „S velkou částí  současného týmu Kynžvartu jsme se potkávali ať už společně ve starším dorostu, v ženách, některé z holek hrály i v nižších kategoriích. S některými jsem se teď po delší době potkala na reprezentačním srazu a bylo to vlastně poprvé od maturity. Těším se na sobotu, bude to výjimečný zápas, nejen proto, že jsme spolu hrávali, ale také protože na lavičce soupeře bude stát trenér, který nás také trénoval. Myslím, že to bude určitě zajímavý a napínavý souboj, který se divákům bude líbit,“ doplňuje vzpomínky na své bývalé spoluhráčky Adéla Stříšková.

Fanoušci Černých andělů si zřejmě vzpomenou i na Martinu Weisenbilderovou, další hráčku ze sestavy Kynžvartu, která také oblékala mostecký dres a vybojovala v něm mimo jiné Challenge Cup, než následně odešla do Švédska. Jen pro představu, Martina Weisenbilderová odehrála v dresu Černých andělů 100 interligových zápasů a dala 253 branek, Veronika Dvořáková 66 utkání a 60 branek, Barbora Tesařová 20 zápasů a 17 gólů a Nikola Švihnosová ve 14 interligových utkáních za Most skórovala devětkrát.

Jak souboj bývalých spoluhráček dopadne, se můžete přijít přesvědčit na vlastní oči do mostecké sportovní haly v sobotu 20. listopadu. Utkání začíná v 17:30, tak přijďte fandit Černým andělům!

Jan Pimper
2021-11-17
více ...
Starší i mladší dorostenky doma vysoko zvítězily

Prvoligové týmy mladších a starších dorostenek si o víkendu připsaly na své konto vysoká vítězství na domácí palubovce. Mladší dorostenky DHK Baník Most v mostecké sportovní hale porazily FK Hvězda Cheb, starší dorostenky přehrály TJ Sokol Kobylisy II.

DHK Baník Most – FK Hvězda Cheb 42:20 (21:10)

Zápas mladších dorostenek byl z pohledu skóre vyrovnaný jen prvních pět minut, pak se domácí tým utrhl a v rozmezí osmi minut nasázel soupeři deset branek. Tento náskok už se Západočeškám nepodařilo zkorigovat, takže v poločase vedly mostecké hráčky 21:10. Obraz hry se výrazně nezměnil ani ve druhé půli, domácí tak nakonec přehrály své soupeřky 42:20.

Takovéto zápasy jsou občas těžké, obzvlášť z hlediska motivace a myslím, že dnes to děvčata i z tohoto pohledu zvládla. Příležitost dostaly všechny hráčky, opět za nás hrály i starší žákyně, kromě obou brankářek i jedna spojka. Jednalo se o jedno z těch utkání, které nám toho o naší aktuální formě mnoho neřeknou, před koncem podzimní části sezony máme taková dvě. Může to ale pomoci některým hráčkám, které například nedostávají tolik příležitostí, případně se potřebují rozehrát po zranění,“ uvedl trenér mladších dorostenek Jiří Tancoš.

Nejlepšími střelkyněmi mosteckého týmy byly: Natálie Valoušková 8, Adéla Brabcová 7, Eliška Řádová 6, Tereza Pazderová 5 a Viktorie Brodáni 4.

DHK Baník Most – TJ Sokol Kobylisy II 36: 17  (21:11)

V utkání starších dorostenek udávaly už od prvních minut tempo hry mostecké hráčky. V desáté minutě první půle už vedly jedenáctibrankovým rozdílem a tento náskok si udržely až do konce prvního poločasu. Do druhé půle sice vstoupily lépe hráčky Kobylis, jenže od 48. do 56. minuty nastříleli Černí andělé jedenáct branek, zatímco soupeři se nepovedlo skórovat ani jednou, finálové skóre se tak nakonec vyšplhalo na rozdíl devatenácti branek.

Jednalo se o další ze série zápasů s papírově slabšími soupeři, takže jsem už v minulém týdnu děvčata nabádal k tomu, aby si zápas především užila a chtěl jsem, abychom předvedli uvolněnější výkon než v posledním utkání. To se myslím celkem povedlo, určitě v naší hře byla znát větší pohoda, hráčky si chtěly zahrát, bylo znát větší nasazení a z tohoto pohledu můžu být jen spokojený. Chyby se samozřejmě najdou všude, ale jak jsem říkal už po minulém kole, každý zápas dělají dva týmy, což platí i v tomto případě,“ připomněl po zápase trenér starších dorostenek Pavel Farář.

Nejlepším střelkyněmi DHK Baník Most byly: Valentina Schüllerová 9/2, Markéta Mrvišová 5 a Sára Hojerová 4.

Jan Pimper
2021-11-15
více ...
Černí andělé ve čtvrtfinále Českého poháru přehráli Porubu

Černí andělé úspěšně zvládli čtvrtfinále Českého poháru a v Porubě zvítězili 31:23 (16:16). Oba týmy se na palubovce střetli ani ne po týdnu, oba zápasy vyhrály mostecké házenkářky.

„Pokud bych měl oba zápasy srovnat, tentokrát bylo na Porubě více znát, že chce vyhrát. Utkání mělo úplně jinou energii, ale my jsme s tím počítali a dobře se připravili, předpokládali jsme, že to bude jiné utkání, než v MOL lize minulou sobotu,“ uvedl po zápase mostecký trenér Adrian Struzik.

Poruba se s Černými anděly snažila držet krok, první půle skončila nerozhodným výsledkem 16:16. Až ve druhém poločase se mosteckým házenkářkám podařilo dostatečně odskočit ve skóre a svůj náskok navýšily až na konečných osm branek. „Poruba odehrála dobrý zápas, snažila se s námi držet krok, podařilo se jim dát několik šťastných branek, takže poločasové skóre bylo vyrovnané. Ve druhé půli jsme zrychlili hru a na to už soupeř neměl dostatek sil. Jsem rád, že se nakonec do hry dostaly všechny hráčky a především, že jsme vyhráli a postoupili,“ uzavřel mostecký trenér.

Nyní se mostecký tým bude připravovat na další MOL ligové utkání, ve kterém v sobotu 20. listopadu na domácí palubovce přivítá Kynžvart.

Jan Pimper
2021-11-12
více ...
Černí andělé se po necelém týdnu opět střetnou s Porubou

V minulém MOL ligovém kole zvládli Černí andělé souboj s Porubou a na domácí palubovce zvítězili 33:26. Ani ne po týdnu, už v pátek 12. listopadu, se proti sobě oba týmy postaví opět. Tentokrát ovšem půjde o čtvrtfinále Českého poháru žen a hrát se bude na půdě Sokola Poruba. Jak probíhá příprava na stejného soupeře a dá se za tak krátkou dobu na hře vůbec něco zásadně změnit?

Samozřejmě probíráme situace, ze kterých jsme dostávali branky a děláme všechno pro to, aby se to v dalším střetnutí neopakovalo. V minulém zápase Poruba ukázala, že pokud my se nebudeme stoprocentně koncentrovat na svůj výkon, může s námi držet krok. Na druhou stranu v prvním poločase minulého utkání jsme ukázali, jak by to mělo vypadat. Oba týmy jsou ve stejné situaci, vědí, v čem soupeř dělal chyby a na to se zaměřuje,“ nastínil trenér Černých andělů Adrian Struzik.

Mnohem víc než na soupeře se chce trenér společně s hráčkami zaměřit na vlastní nedostatky. „Nevětší problémy jsme v zápase totiž víc než se soupeřem měli sami se sebou. Daly by se třeba najít nedostatky ve hře jedna na jednu, mnohem víc nás ale trápilo neproměňování šanci. Nedali jsme dvě sedmičky, v tomto ohledu máme co zlepšovat. Ale jak už jsem říkal, první půle zápasu nám vyšla, hráli jsme podle mého hezkou házenou a tudy by měla vést cesta k úspěchu,“ doplnil trenér s tím, že žádné zásadní změny v sestavě Černých andělů se očekávat nedají. Kromě dlouhodobě zraněné Marie Polákové a Lindy Jungové, která se sobotním zápasem rozloučila s aktivní kariérou, by měl mít trenér k dispozici všechny hráčky.

Čtvrtfinále Českého poháru žen se hraje v Ostravě v pátek 12. listopadu od 18:00 hodin.

Jan Pimper
2021-11-10
více ...
Místo v sobotu na MOL ligu na Slovensko vyrazí Černí andělé už v pátek na pohár do Slezska

Původně měly mostecké házenkářky cestovat v sobotu 13. listopadu na hřiště interligového nováčka Tatranu Stupava a ve středu 17. listopadu sehrát v Ostravě čtvrtfinále Českého poháru proti Porubě. Obě tato utkání ale byla přeložena.

Už v pátek 12. listopadu proto Černí andělé odcestují do Poruby, kde se po méně než týdnu střetnou ve čtvrtfinále Českého poháru se stejným soupeřem, kterého v sobotu 6. listopadu porazili na domácí palubovce 33:26 v rámci desátého kola MOL ligy.

Na žádost slovenského soupeře bylo následně přeloženo i sobotní utkání se Stupavou, které se tak odehraje až začátkem ledna (pravděpodobně o víkendu 8. a 9. ledna).

Do konce podzimu se Černí andělé představí na domácí palubovce v rámci MOL ligy ještě v sobotu 20. listopadu, kdy je čeká velmi atraktivní souboj proti Kynžvartu

Jan Pimper
2021-11-09
více ...
Prvoligové starší i mladší dorostenky si o víkendu připsaly vítězství

Vítězství si na své konto připsaly o víkendu také prvoligové týmy mladších a starších dorostenek DHK Baník Most.

DHK Baník Most – HC Plzeň 28:24 (12:10)

Během sobotního odpoledne jako první ke svému utkání nastoupily starší dorostenky, které na domácí palubovce přivítaly tým HC Plzeň. A přestože hosté přijeli se sedmi hráčkami, povedlo se jim s domácími dlouho držet krok. Až těsně před koncem první půle se mostecké házenkářky dostaly do těsného vedení 12:10, které nakonec udržely až do konce utkání a zvítězily 28:24.

Nejlepším střelkyněmi mosteckého týmu byly: Adéla Protivová 6, Valentina Schüllerová 6, Sofie Behenská 4, Ema Veselovská 4.

Hráčky jsem už v týdnu upozorňoval, že postavení v tabulce není vždycky obrazem toho, co tým produkuje na palubovce. Dnes se to ukázalo, přestože soupeř přijel se sedmi hráčkami a neměl nikoho na střídání, jasně nám ukázal, že svůj styl házené ovládá. My jsme bohužel udělali to nejhorší, co jsme mohli a přizpůsobili se. Nakonec z toho bylo vydřené vítězství, ale i taková jsou občas potřeba,“ komentoval výsledek trenér starších dorostenek Pavel Farář.

DHK Baník Most - SHK Kunovice 34:26 (19:15)

Prvoligové mostecké mladší dorostenky v sobotu na domácím hřišti hostily SHK Kunovice. Mírný náskok si domácí hráčky vytvořily už po zhruba prvních deseti minutách hry a udržely ho až do konce prvního poločasu. První branky druhé půle patřily také Černým andělům, ale mezi 33. a 38. minutou soupeř uspěl pětkrát a sebou a náskok domácích už byl najednou jen jednobrankový. Vyrovnat se Kunovicím ale nepodařilo, domácí si mírný náskok podrželi a brankovou šňůrou v poslední desetiminutovce rozhodli o svém vítězství.

Nejlepšími střelkyněmi v mosteckém dresu byly Natálie Valoušková 10, Eliška Řádová 10/1, Adéla Brabcová 5, Tereza Pazderová 4/2.

Už nějaký čas řešíme problém s brankářkou, dnes nám vypomáhala starší žačka a ukázala, že v sobě m potenciál a pomohla nám. Celkově vzato to byl dnes upracované utkání, chyběla mu lehkost, ale zápas vždycky dělají dva týmy a tentokrát to bylo stejně upracované z obou stran. Povedla se nám poslední desetiminutovka, bylo důležité, že v sobě některé hráčky našly morální sílu, a i když se jim v průběhu zápasu nedařilo, v závěru to vzaly na sebe a vyhráli jsme,“ uvedl po zápase trenér mladších dorostenek Jiří Tancoš.

Jan Pimper
2021-11-08
více ...
Černí andělé si na domácí palubovce poradili s Porubou

DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba 33:26 (18:11)

Mostečanky začaly utkání lépe, poměrně rychle si vytvořily náskok, který ale Poruba postupně umazala. Když se však ve 21. minutě dostala na rozdíl jediné branky (10:9), domácí čtyřgólovou šňůrou opět odskočili a do poločasu navýšili rozdíl ve skóre na sedm branek (18:11). Ve druhé půli sice první dvě branky vstřelili hosté, ale domácí si náskok nechtěli nechat vzít. Ve 46. minutě se hostům podařilo šňůrou tří branek zkorigovat skóre. Na mohutnější finiš ale nedošlo, domácí si náskok pohlídali a nakonec zvítězili 33:26. Dvěma brankami do sítě Poruby se s hráčskou kariérou rozloučila LInda Jungová, které po zápase popřály spoluhráčky a zatleskali i mostečtí fanoušci.

S Porubou se mostecké házenkářky utkají ani ne za týden, už v pátek 12. listopadu spolu oba týmy změří síly znovu, tentokrát ale v rámci čtvrtfinále Českého poháru žen na palubovce Sokola Poruba.

Nejlepší střelkyně: Holanová 7, Eksteinová 4 a Smetková 4 – Desortová 6/3, Polášková 5, Baumbachová 5/1. Rozhodčí Radoslav Kavulič, Dalibor Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/0 – 6/4. Vyloučení 3/4. Diváků: 331

Adrian Struzik, trenér DHK Baník Most: „Měli jsme bohužel v zápase moment, kdy jsme trochu ztratili koncentraci. V první půli se nám dařilo, hra v obraně nám fungovala, hodně jsme běhali, z rychlých útoků dávali branky. Ve druhé půli, zhruba ve 45.minutě jsme trochu polevili v koncentraci a dostali jsme poměrně laciné góly. I když máme stále co zlepšovat, podstatné je, že tento tým má velký potenciál.“

Stanislav Pupík, trenér DHC Sokol Poruba: „S dnešním utkáním jsem velmi spokojený, děvčatům nemám co vytknout. Konečně jsem i spokojený s obranou, takto má podle mě vypadat. Dnes jsme byli Mostu důstojným soupeřem a myslím, že soupeř musel několikrát kontrolovat skóre, což mě velmi těší, protože jsme hráli v Mostě.

Jan Pimper
2021-11-06
více ...
V sobotu se v mostecké sportovní hale budou hrát dorostenecké soutěže i MOL liga, pozor na přísnější hygienická opatření

Černí andělé se po týdnu opět představí fanouškům na domácím hřišti. Tentokrát v mostecké sportovní hale hostí v sobotu 6. listopadu tým Sokola Poruba.

Mostecké házenkářky za sebou mají náročný program, už v minulém týdnu absolvovaly dva zápasy, stejně tak je tomu i tentokrát. Minulou středu zdolaly Sokol Vršovice v rámci třetího kola Českého poháru žen (44:24), v sobotu na domácí palubovce zvládly utkání proti Olomouci (32:21) a ve středu cestovaly na Slovensko, kde zvítězily na hřišti Šaľy 31:22. Po náročném středečním programu je ale ani ve čtvrtek nečekal odpočinek, protože času na přípravu k sobotnímu utkání nezbývá mnoho.

V sobotu ale k zápasům nevyběhnou jen ženy DHK Baník Most, domácí utkání už od časného odpoledne odehrají také dorostenecké týmy Černých andělů.

Jako první se v sobotu na domácím hřišti představí starší dorostenky DHK Baník Most, které už od 13:00 hostí HC Plzeň.

Dalším sobotním zápasem bude střetnutí první ligy mladších dorostenek, ve kterém domácí Černí andělé od 15:00 hostí SHK Kunovice.

Vyvrcholením sobotního odpoledne bude zápas MOL ligy mezi Černými anděly a Sokolem Poruba, který začíná v 17:30 hodin. I s ohledem na odpolední dorostenecké zápasy tentokrát nebude probíhat předzápasový program.

Pokud se rozhodnete přijít podpořit kterýkoli z týmů Černých andělů, počítejte prosím s tím, že platí nová, přísnější hygienická opatření. Každý divák před vstupem do sportovní haly bude muset prokázat bezinfekčnost buď:

Na utkání dorosteneckých týmů bude vstup pro diváky zajištěn bočním vchodem do sportovní haly (přes informační recepci). I tady se však před vstupem do hlediště budou muset prokázat potvrzením o bezinfekčnosti.

Jan Pimper
2021-11-04
více ...
Černí andělé vezou vítězné body ze Slovenska

Mostecké házenkářky zvládly úspěšně i zápas v Šaľe a domů si vezou dva body za vítězství 31:22 (13:13).

Tentokrát ale byla jejich výprava na Slovensko dobrodružnější, na cestě se totiž Černým andělům rozbil autobus a jen díky výpomoci HK Hodonín (děkujeme!) se mohli dopravit na místo. „Bohužel nás tato komplikace trochu poznamenala, cestování na místo bylo trochu hektické, měli jsme jen zhruba třicet minut na přípravu, což nás hlavně v úvodu utkání trochu poznamenalo. Nemohli jsme se zpočátku dostat do zápasu, nedařilo se nám proměňovat šance, ale postupně se nám povedlo především zpevnit obranu a ve druhé půli už jsme dostali utkání pod kontrolu,“ vysvětlil trenér Černých andělů Adrian Struzik.

Šaľa zvládala poměrně dlouho držet vysoké tempo, zlom v utkání přišel zhruba ve 40. minutě. „Ve druhé půli nám skvěle fungovala obrana a Dominika Müllnerová zamkla branku, takže jsme úsek mezi 40. a 50. minutou vyhráli v poměru 9:0, a to definitivně rozhodlo. Znovu si zahrály všechny hráčky a mám radost, že máme k dispozici nějakých čtrnáct hráček, které mohou kdykoli naskočit do zápasu a naší hře to dodá novou energii, se kterou se soupeři jen těžko vyrovnávají,“ doplnil trenér.

v sobotu 6. listopadu se Černí andělé představí znovu na domácí palubovce, v dalším MOL ligovém utkání hostí Porubu. Zápas v mostecké sportovní hale začíná v 17:30 hodin.