Novým trenérem Černých andělů se stal João Florêncio

Ženský A tým Černých andělů povede v nové sezoně portugalský trenér João Florêncio

 

Dvaačtyřicetiletý trenér od roku 2021 vedl portugalskou Benfiku Lisabon, se kterou v EHF Cupu dosáhl až do semifinálových bojů. Za dobu jeho působení v Benfice získal hned několik úspěchů. V dřívější historii trénoval i ženský národní tým Nepálu či byl asistentem trenéra u mužů Benfiky Lisabon.

 

Bem-vindo João! 

 

Foto: SPORT LISBOA E BENFICA

Tomáš Svoboda
2024-06-18
více ...
Do nové sezony vstoupí Černí andělé s novým trenérem

Ženský A tým DHK Baník Most už v příští sezoně nepovede trenér Vladimír Šuma. Uplynulou sezonu klub hodnotí jako úspěšnou, protože se podařilo získat desátý český mistrovský titul a vybojovat Český pohár. I za těmito úspěchy stojí trenérská práce Vladimíra Šumy, přesto se s ním vedení klubu rozhodlo ukončit spolupráci, především z důvodu rozdílného pohledu na další směřování A týmu žen.

S Vláďou se rozcházíme v přátelském duchu, chtěli bychom mu velmi poděkovat za odvedenou práci a zisk dvou trofejí. Přejeme mu v občanském i profesním životě mnoho dalších úspěchů,“ uvedla předsedkyně klubu Pavla Chotěborská.

Jednání s kandidáty na post trenéra ženského A týmu DHK Baník Most pro příští sezonu v současnosti probíhají, konkrétní jméno bude zveřejněno před začátkem červencové přípravy.  

Jan Pimper
2024-06-05
více ...
Černí andělé slaví desátý mistrovský titul

DHK Baník Most – Házená Kynžvart 26:27 (13:13)

Vyprodaná mostecká sportovní hala sledovala drama až do posledních vteřin, ve kterém se nakonec z nejtěsnější výhry 27:26 radoval tým Kynžvartu. Černí andělé ale měli z prvního utkání pětibrankový náskok, takže na mostecké palubovce mohly po závěrečném hvizdu propuknout oslavy desátého mistrovského titulu.

 

Úvod utkání patřil hráčkám hostujícího týmu, jejich mírný náskok, ale domácí během prvních deseti minut dorovnali a šli do jednobrankového vedení. Žádnému ze soupeřů se nedařilo zvrátit vedení na svou stranu a obě družstva se v poločase rozcházela za smírného stavu 13:13. Do druhé půle znovu vstoupily lépe hostující hráčky, které ve 38. minutě vedly už rozdílem tří branek. Po celou druhou půli si Kynžvart udržoval mírné vedení, Černí andělé ale v poslední desetiminutovce zápasu opět srovnali a vyrovnané skóre se drželo až do poslední minuty, kdy Kynžvart proměněnou sedmičkou vybojoval nejtěsnější vítězství 27:26.

 

Černí andělé ale měli před druhým finálovým utkáním pětibrankový náskok z prvního vzájemného zápasu, takže hned po závěrečném hvizdu mohly přímo na palubovce propuknout oslavy desátého mistrovského titulu. Tým se kromě oslav ale rozloučil i s hráčkami, které po letošní sezoně končí, a poděkoval fanouškům a divákům, kteří na finálové utkání vyprodali mosteckou sportovní halu.

 

 Nejlepší střelkyně: Ogonovszky 9/3, Kuxová 4/2, Somionka 3, Arciševskaja 3 – Vávrová 10/7, Patrnčiaková 7, Bezruková 3, Königová 3. Vyloučení 3/4. Sedmimetrové hody 5/5-7/7. Počet diváků 1 300.

Jan Pimper
2024-05-18
více ...
Organizační pokyny před finálovým zápasem

 

ORGANIZAČNÍ POKYNY PŘED SOBOTNÍM FINÁLOVÝM ZÁPASEM PROTI KYNŽVARTU:

 

 

 

1. Otevření sportovní haly - Sportovní hala bude otevřena fanouškům od 15:45 hod. Přijďte do sportovní haly s dostatečným předstihem. Vstupenky se budou na místě prodávat od 16:00 hod.

 

2. Příjezd ke sportovní hale - Doporučujeme fanouškům, aby k dopravě do sportovní haly využili MHD. V případě osobních automobilů je možné parkovat pouze na vyhrazených místech - parkoviště před halou, v ul. Bělehradská a v ul. U Stadionu. 

 

3. Vstup do sportovní haly - V případě zvýhodněných vstupenek (mládež do 17,99 let, senior a ZTP/P) prosím fanoušky, před vstupem do sportovní haly o předložení průkazu opravňující zlevněnou vstupenku.

 

4. Před zápasem - Sledujte zápas z místa, které máte napsané na své vstupence. Nezdržujte se na schodech a neblokujte přístup na tribunu.

 

5. Pořiďte si merch Baníku Most - Černá a oranžová, to jsou barvy Černých andělů. Slaďte se na zápas jednotně. Fanshop, který najdete ve foyer sportovní haly bude otevřen již od začátku otevření sportovní haly až po konec zápasu. 

 

6. Poločasová přestávka - Mezi poločasy proběhne předávání medailí mladším dorostenkám, které se v 1. lize mladších dorostenek umístily na stříbrné pozici.

 

7. Zákaz vstupu na hrací plochu - Po závěrečném hvizdu rozhodčích prosíme diváky, aby nevstupovali na hrací plochu sportovní haly! 

 

 

Prosíme fanoušky, aby dbali pokynů pořadatelů a respektovali návštěvní řád sportovní haly, děkujeme! 
 

Tomáš Svoboda
2024-05-17
více ...
Před sobotním finále se v týmu Černých andělů řeší hlavně taktika

Už jen dny zbývají do sobotního druhého finálového střetnutí mezi Černými anděly a Kynžvartem, ve kterém se rozhodne o tom, kdo získá letošní titul českého mistra. První vzájemné měření sil na palubovce Kynžvartu vyšlo lépe mosteckému týmu, který si ze západu Čech odvezl vítězství 25:20.

 

Připravujeme se naprosto stejně, jako na každého jiného soupeře v play off. Dodržujeme stejný tréninkový model jako u předešlých zápasů, včetně tréninkových jednotek. Nyní se ale zaměřujeme hlavně na taktické záležitosti a poučení z toho, co se nám minule nepovedlo a co bychom chtěli v sobotu udělat lépe. Něco jsem viděl už na hřišti přímo v zápase, něco analyzoval i následně u videa a teď to rozebíráme s hráčkami, ale jsou to už víceméně taktické záležitosti. V tuto chvíli už se toho moc nového udělat nedá, jde hlavně o to, udržet náladu v týmu, abychom do zápasu šli s plným nasazením a koncentrovaní. Nesmíme se nechat uspat výsledkem z Kynžvartu, kde se nám zápas podařilo strhnout na svou stranu v posledních minutách. Kynžvart je velice kvalitní tým, který bude šedesát minut běhat, stejně jako tomu bylo v předchozím utkání,“ naznačil trenér Černých andělů Vladimír Šuma.

 

Roli ve druhém finálovém zápase bude určitě hrát i domácí prostředí, mostecká sportovní hala je známá svou skvělou atmosférou, kterou zdejší diváci dokážou hráčkám připravit. „Už u soupeře nám diváci z obou táborů připravili skvělou kulisu a věřím, že stejné to bude i v tomto utkání. Jsem za to rád, protože pro hráčky je to pěkná odměna za celou sezonu,“ doplnil trenér.

Ve vítězné sestavě Černých andělů by podle trenéra nemělo dojít k žádným zásadním změnám, ale konkrétní soupiska na druhé finálové střetnutí se bude tvořit až na konci týdne.  

 

Druhé finálové utkání mezi DHK Baník Most a Házenou Kynžvart startuje v sobotu 18. května od 17:00 hodin v mostecké sportovní hale. Tak přijďte fandit Černým andělům!

 

Foto: Štěpán Černý

Jan Pimper
2024-05-16
více ...
Černí andělé odstartovali finálovou sérii výhrou v Kynžvartu

Výhrou o pět branek 25:20 na půdě Kynžvartu vstoupili Černí andělé do finálových bojů o titul českého mistra. Nebyla to snadná výhra, mostecký tým ztratil čtyřbrankové vedení z konce prvního poločasu (13:9), ale podařilo se mu zvládnout koncovku zápasu, a nakonec si do důležitého druhého souboje na mostecké palubovce veze pětibrankový náskok.

 

Černí andělé vstoupili do utkání lépe, v jedenácté minutě vedli tříbrankovým rozdílem, ale v 19. minutě Kynžvart vyrovnal. Konec první půle ale patřil mosteckým házenkářkám, které po třiceti minutách opouštěly palubovku se čtyřbrankovým náskokem. Naopak vstup do druhého poločasu Černým andělům nevyšel, už po necelých čtyřech minutách hry ztrácel Kynžvart už jen o jedinou branku. Nejtěsnější vedení držel mostecký tým do 21. minuty, kdy bylo znovu srovnáno. Definitivní zlom přišel pět minut před koncem, kdy se Černým andělům podařilo skórovat pětkrát po sobě, zatím soupeř už se neprosadil. Nejúspěšnějšími střelkyněmi v mosteckém dresu byly Natálie Kuxová se šesti, Dominika Zachová s pěti a Adéla Stříšková se čtyřmi úspěšnými trefami.  

 

Udělali jsme krůček k vysněnému cíli, ale čeká nás ještě druhá polovina, abychom ho dosáhli a nebudeme to mít vůbec snadné. Líbila se mi první půle zápasu, dobře jsme bránili a Dominika Píšová v brance byla opět vynikající. Devět obdržených branek je velmi hezký výsledek. Naopak nám nevyšel vstup do druhého poločasu, kdy soupeř dokázal během pěti minut smazat náš čtyřbrankový náskok na rozdíl jediného gólu a až do pětapadesáté minuty s námi vydržel hrát vyrovnanou partii. Ve druhé půli jsem nebyl spokojen s některými obrannými záležitostmi, ale jednalo se hlavně o chyby jednotlivců, na které se ještě budeme muset zaměřit. Mrzí mě čtyři neproměněné sedmičky, nevyšly nám některé věci, na které jsme se připravovali, takže máme na čem pracovat do příštího zápasu. Jsem ale rád, že jsme uspěli a vytvořili si do druhého zápasu dobrou výchozí pozici,“ uvedl trenér Černých andělů Vladimír Šuma.

 

Druhý, rozhodující finálový zápas mezi Černými anděly a Kynžvartem se hraje v sobotu 18. května od 17:00 hodin v mostecké sportovní hale. Tak přijďte fandit Černým andělům v boji o titul!

Jan Pimper
2024-05-11
více ...
Černí andělé rozehrají o víkendu finále s Kynžvartem

Černí andělé se připravují na vyvrcholení letošní sezony, čekají je už jen dva poslední finálové zápasy, ve kterých se rozhodne, zda se jim podaří získat desátý mistrovský titul. V cestě jim přitom bude stát stejný soupeř jako ve finále Českého poháru, tedy tým Kynžvartu.

 

První finálové střetnutí čeká mostecké házenkářky už v sobotu 11. května na půdě soupeře, který pro tyto příležitosti využívá halu v Chebu. „Tréninkový model se před finále nemění, zachováme to, co probíhalo v týdnu před prvním utkáním s Pískem. Očekávám, že finálová střetnutí budou soubojem brankářek, obran a také se bude se 120 minut běhat. Protože vítězná sestava se nemění, tak změn v našem kádru bude oproti semifinálovým střetnutím minimum, snad jediný větší rozdíl oproti zápasům s Pískem je, že se do sestavy vrací i Valerie Smetková, která v poslední domácí utkání vynechala,“ naznačil trenér mosteckého týmu Vladimír Šuma.

 

A jak se Černí andělé těší na zápasy s tradičním rivalem ze západu Čech? „Kynžvart se Slavií odehrál vyrovnaná střetnutí, ale jsem rád, že se nakonec ve finále potkáme s Kynžvartem. Nikoli proto, že bych si chtěl vybírat soupeře, ale protože nás na obou zápasech čeká skvělá fanouškovská kulisa a myslím, že hráčky si zaslouží, aby závěr sezony odehrály před skvělým publikem, kterým se oba týmy mohou pochlubit a které dokáže vytvořit atmosféru odpovídající vyvrcholení sezony,“ dodal trenér.

 

První vzájemné měření sil mezi oběma týmy se odehraje v sobotu 11. května od 16:00 hodin v Chebu. Druhé, rozhodující finálové střetnutí je naplánováno na sobotu 18. května od 17:00 hodin v mostecké sportovní hale. Tak přijďte fandit Černým andělům!  

Jan Pimper
2024-05-09
více ...
Všechna družstva doma naplno bodovala, ženský B tým vyhrál první ligu, mladší dorostenky získaly stříbro

Prvoligový tým žen i všechny družstva dorostenek DHK Baník Most končily sezonu o prvním květnovém víkendu na domácí palubovce. Všem se podařilo uspět a připsat si v posledních zápasech dva body za výhru.

 

DHK Baník Most B – HC Háje 25:23 (14:6)

O největší drama se postaraly druholigové mladší dorostenky mosteckého Baníku. V prvním poločase měl domácí tým navrch a po třiceti minutách vyhrával osmibrankovým rozdílem. Jenže po přestávce se mosteckým hráčkám přestalo dařit a ve čtyřicáté osmé minutě Háje náskok dotáhly srovnaly skóre. Ještě sedm minut před koncem byl stav vyrovnaný, pak ale hostující hráčky vlastními nepřesnostmi dovolily Černým andělům strhnout vedení definitivně na svou stranu a zvítězit. V konečné tabulce druhé ligy mladších dorostenek – Čechy jim tak patří třetí příčka.

Všichni jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého, nebyli jsme úplně kompletní, nemohly nás tentokrát doplnit hráčky ze starších žaček, protože jsme chtěli, aby si všechny hráčky mohly zahrát poslední zápas sezony, protože pro některé to byl úplně poslední zápas kategorii mladšího dorostu. Hráčky k tomu ale přistoupily velmi laxně, začalo to už rozcvičkou, trvalo nám snad čtvrt hodiny, než jsme se vůbec zahřáli a začali dávat branky. Bylo to tentokrát hodně velké trápení, kupili jsme technické chyby, neproměňovali šance, když jsme vedli o devět a nechali jsme soupeře vrátit se do hry. Nakonec jsme ale jen díky velkému štěstí dokázali zápas vyhrát,“ komentoval výsledek po utkání trenér B týmu mladších dorostenek Pavel Chotěborský.

 

Sestava a branky DHK Baník Most B: Amálie Sedláková 5, Lucie Parthová 2, Kateřina Mayerová, Aneta Hrabánková 2, Karolína Blínová, Hana Dolečková 4, Nikola Vozková 2, Nelly Trégrová, Anna Martinková 4, Nela Brátová 2/1, Julie Heidenreichová 4.

 

DHK Baník Most B – 1. SC Bohumín 98  36:28 (20:9)

Všechny mostecké prvoligové celky měly v neděli soupeře z Bohumína. Nejzajímavější podívanou sliboval zápas první ligy žen, ve kterém se střetly první dva týmy v tabulce. Druhý tým soutěže z Bohumína rozhodně nechtěl dát domácím nic zadarmo, protože v případě prohry mohl po výhrách Vršovic a Jindřichova Hradce skončit až na čtvrté pozici.

Po opatrném a vyrovnaném úvodu, ve kterém po deseti minutách hry Bohumín vedl o dvě branky, převzaly otěže zápasu domácí hráčky, které od šestnácté minuty do konce první půle, nechyl soupeřky skórovat pouze dvakrát a první třicetiminutovku vyhrály jedenáctibrankovým rozdílem. Výrazný náskok už domácí tým nepustil a v poslední desetiminutovce dovolil hostujícímu týmu zkorigovat výsledek na konečných 36:28. Černí andělé tak mohou slavit vítězství v první lize žen.

 

Sestava a branky DHK Baník Most B: Markéta Růžková, Adéla Brabcová 1, Markéta Mrvišová 3, Karin Řezáčová, Kamila Skácelová, Karolína Mocková, Ema Veselovská 3, Petra Hanzelková, Michaela Vokušová 1, Valentina Schüllerová 6, Eliška Řádová 5, Adéla Protivová, Daniela Hamalová 2, Sofie Behenská 12, Barbora Kroftová 2, Veronika Mikulášková 1.

 

DHK Baník Most A – 1. SC Bohumín 98  36:20 (23:10)

Proti hráčkám z Bohumína nastoupily také prvoligové mladší dorostenky. Černí andělé do utkání vstoupili velmi dobře a od prvních minut vedli. Ani jednou v zápase se jejich soupeřkám nepodařilo jim vedení sebrat. Ve 24. minutě první půle vedly domácí hráčky už o deset branek a do konce první půle svůj náskok navýšily své vedení na třináct branek. Ani po přestávce mostecký tým nepolevil a nakonec si odnesl vítězství o šestnáct branek. Mladší dorostenky si tak vítězstvím zajistily druhé místo v letošním ročníku první ligy mladšího dorostu. Medaile tým převezme o přestávce domácího finálového utkání proti Kynžvartu 18. května.

Byl to poslední zápas sezony, který možná nepatřil k těm nejpohlednějším, ale před koncem sezony už je o něco složitější udržovat koncentraci a motivaci. Nicméně s výsledkem jsme spokojeni, stejně jako s druhým místem v letošním ligovém ročníku, což je vlastně obhajoba loňského umístění. I letos se ukázaly některé hráčky, že mají potenciál, což je pro budoucnost důležité. Po sezoně nám odchází zhruba třináct hráček ročníku 2007 a zhruba stejný počet děvčat ročníku 2009 přichází ze starších žákyň. Cíle i na příští rok máme stejné, tedy najít talenty i pro budoucí házenkářské kategorie a samozřejmě umístit se na předních příčkách tabulky. I v nadcházející sezoně budeme mít k dispozici tolik hráček, abychom postavili dva týmy pro první i druhou ligu mladších dorostenek. I druhá liga je pro nás důležitá, ať proto, abychom některé hráčky udrželi u házené, abychom jim umožnili se rozehrát, ale také protože v první i druhé lize mají hráčky šanci odehrát během sezony kolem čtyřiceti zápasů,“ uvedl po zápase trenér mladších dorostenek Jiří Tancoš.

 

Sestava a branky DHK Baník Most: Kateřina Antlová, Adéla Míšanková 1, Eliška Havlíčková 6, Amália Sedláková, Lucie Parthová, Aneta Hrabánková, Karolína Blínová, Adéla Masopustová 9, Hana Dolečková 2, Nikola Vozková, Anna Martinková, Sára Nedvědová 6/2, Nela Brátová 3, Karolína Koldová 5, Adéla Ziková 1, Vendula Adamcová 3.

 

DHK Baník Most – 1. SC Bohumín 98 37:14 (19:9)

Házenkářskou neděli v mostecké sportovní hale uzavřel zápas starších dorostenek proti Bohumínu. Černí andělé vstoupili do utkání výrazně lépe, za prvních pět minut si vytvořili čtyřbrankové vedení a po zbytek první půle už nedovolily soupeřkám se přiblížit na dostřel. Nakonec v poločase odcházely mostecké hráčky do šaten s desetibrankovým náskokem. Druhá třicetiminutovka se rovněž odehrávala pod taktovkou domácího týmu, který svůj náskok ještě navýšil, a nakonec zvítězil výrazným rozdílem. V konečném hodnocení nakonec patří mosteckým starším dorostenkám v letošním ligovém ročníku čtvrté místo.

Dnes to byl výborný zápas a jsem ráda, že si na konci sezony mohly hráčky zápas užít se vším všudy a vyzkoušet si i trochu jiné věci, které trénujeme. Chtěla jsem, abychom závěr ročníku zakončily v pohodě a spokojené, a to se myslím povedlo. Myslím, že od prosince nám vše fungovalo, jak mělo, možná na to měla vliv i změna trenéra, trochu jsme si na sebe zvykaly, začínalo nás méně, pak se přidávaly další hráčky a od prosince se vše ustálilo, hráli jsme tak, jak jsme si představovali a konec sezony už byl skvělý. Musím hráčky pochválit a věřím, že ty, které nás teď po sezoně opouštějí, se dokážou prosadit mezi ženami v A týmu,“ uvedla po vítězném zápase trenérka starších dorostenek Lucia Mikulčík.

 

Sestava a branky DHK Baník Most: Kateřina Antlová, Julie Burešová 2, Eliška Havlíčková 1, Adéla Brabcová 4, Karolína Mocková 4, Justýna Janderová, Michaela Vokušová 2, Eliška Řádová 7, Pavlína Malantuková, Anna Marková 6/1, Daniela Hamalová 3, Tereza Buriánková 2, Tereza Pazderová 6.

Jan Pimper
2024-05-08
více ...
Výjezd na finále do Chebu

Pojeďte s námi vytvořit atmosféru na finálový zápas! 

V sobotu 11. května odehrají Černí andělé ve sportovní hale v Chebu první finálový zápas proti Lázním Kynžvart a vy můžete být u toho!

Klub pořádá autobusový výjezd pro fanoušky, kapacita míst je však omezená. Cena za dopravu na zápas (tam i zpět) je 100,- Kč. Rezervace vstupenek je nutná u pí. Hánové, skrze SMS na tel. čísle - 777 737 763. I přes dopravu po vlastní ose je nutné rezervovat vstupenku skrze výše uvedené telefonní číslo! Most má na tribuně vyhrazen svůj sektor, z tohoto důvodu je nutné si vstupenky objednávat přes výše uvedené telefonní číslo!

Odjezd autobusu od sportovní haly je v 13:15 hod. 

 

Cena vstupenek na finálový zápas:

Dospělí - 120,- Kč
Děti - 50,- Kč
Důchodci a ZTP - 80,- Kč

 

Spolu jsme Černí andělé, spolu jsme BANÍK!
#jsmecerniandele 

 

 

Tomáš Svoboda
2024-05-06
více ...
Černí andělé porazili doma Písek a jsou ve finále

DHK Baník Most – Sokol Písek 31:20 (15:9)

Černí andělé úspěšně zvládli i druhé semifinálové utkání proti Písku a na domácí palubovce zvítězili rozdílem jedenácti branek. Po roce si tak opět zahrají o mistrovský titul, jejich soupeřem bude Kynžvart, který zvítězil v semifinálovém souboji nad pražskou Slavií.

 

Úvod zápasu v Mostě byl poměrně vyrovnaný, pouze mírné vedení si vypracovaly domácí hráčky. Jenže pak Písku výrazně odešla střelba a mezi tyčemi čarovala brankářka Dominika Píšová, takže Jihočešky v poslední desetiminutovce první půle skórovaly pouze dvakrát. Toho Černí andělé využili a v poločase vedli rozdílem šesti branek. Ve druhé půli domácí tým svůj náskok ještě navýšil až na konečný jedenáctibrankový rozdíl a po roce si Černí andělé opět zahrají o mistrovský titul.

 

Nejlepší střelci: Ogonovszky 6, Arciševskaja 5, Poláková a Kuxová 4 – Korešová 6, Svobodová, Velková, Holanová 3. Sedmimetrové hody 3/3 – 4/1. Rozhodčí: Kateřina Fialová, Marta Sovová. Diváků: 636

 

Vladimír Šuma, trenér DHK Baník Most: „Dneska jsem velmi spokojený, na hráčkách bylo od počátku utkání vidět, že chtějí vyhrát. Měli jsme dobrý vstup do zápasu už v minulém střetnutí v Písku, které pro nás dopadlo úspěšně a tentokrát už od prvních minut byla vidět vůle po vítězství. Skvěle nám fungovala obrana, Dominika Píšová v brance čarovala, ale velmi dobré zákroky předváděla i Hanka Mučková, která naskočila na posledních deset minut. Hráčky dodržovaly po celých šedesát minut taktiku, kterou jsme si pro dnešní zápas stanovili, vycházeli jsme z důrazné obrany, což myslím nakonec rozhodlo.“  

 

Kateřina Hromádková, trenérka Sokola Písek: „První část prvního poločasu nám relativně vyšla, tam jsme byli schopni se soupeřem držet krok. Bohužel nám pak na jedenáct minut úplně odešla střelba a nebyli jsme schopni se prosadit. Tam si Most vytvořil celkem pohodlný náskok, který už do konce utkání jen navyšoval a nám se nepodařilo do zápasu vrátit.

Jan Pimper
2024-05-04
více ...
Černí andělé v sobotu zabojují o postup do finále o českého mistra

Už v sobotu 4. května se rozhodne, zda Černí andělé budou bojovat o další český titul. Mostecká sportovní hala bude dějištěm druhého semifinálového souboje mezi házenkářkami Mostu a Písku. Nakročeno do finále mají lépe Černí andělé, kteří úvodní souboj na jihu Čech zvládli úspěšně a zvítězili 28:25.

 

Přípravy na sobotní duel jsou už od počátku týdne v plném proudu, oproti minulému týdnu ale trenér nezařadil do tréninků žádné speciální prvky. „Příprava probíhá standardně, jedeme podle stejného modelu jako v uplynulém týdnu. V úterý jsme měli video, ukazovali jsme si hlavně obranné věci, ve čtvrtek nás čeká druhá část videa, kde se pro změnu zaměříme na útočnou část a hlavně věci, které musíme změnit. Jinak ale máme stejný model tréninku, jako minulý týden. Vlastně jedinou výraznou změnou je, že jsem přehodil středeční podvečerní trénink na dopoledne,“ naznačil trenér Černých andělů Vladimír Šuma.

 

Tým je po zdravotní stránce v pořádku, připravuje se v kompletním složení, panuje i poměrně dobrá nálada. „Myslím, že tým je celkem v pohodě, pro psychiku je samozřejmě dobré, že jsme v prvním semifinále dokázali uspět, ale nesmíme polevit. Jsme teprve v polovině, zbývá nám zvládnout sobotní utkání a my bychom chtěli zopakovat bojovný výkon z minulého týdne,“ doplnil trenér.

 

Černí andělé věří, že jim k cestě za dalším mistrovským titulem pomůže i skvělé mostecké publikum. Utkání mezi DHK Baník Most a Sokolem Písek se hraje v sobotu 4. května od 18:00 hodin v mostecké sportovní hale. Vstupenky jsou již v předprodeji, tak přijďte fandit Černým andělům!

Jan Pimper
2024-05-02
více ...
Vítězný víkend všech týmů Černých andělů

Všechny mostecké týmy, které o víkendu naskočily na palubovku, ať už v domácí sportovní hale, nebo na hřišti soupeře, si na své konto připsaly dva body za vítězství. Se sběrem bodů za výhru začaly už v sobotu druholigové mladší dorostenky.

 

HBC JVP Strakonice 1921 – DHK Baník Most B 29:34 (16:15)

Kromě A týmu žen, který v sobotu úspěšně vstoupil do semifinálových bojů v Písku, se ve stejný den představily druholigové mladší dorostenky na palubovce Strakonic. První půle nabídla velmi vyrovnanou podívanou, nakonec se ale domácím mezi 16. a 20. minutou podařilo čtyřmi brankami v řadě Černým andělům mírně odskočit. Jenže mostecký tým ještě do konce první třicetiminutovky zvládl srovnat skóre, domácí šli ale díky sedmičce v poslední minutě do šaten s jednobrankovým náskokem (16:15). Třemi úspěšnými zásahy během první pětiminutovky druhé půle ale šly mostecké hráčky do vedení, které už do konce zápasu nepustily a nakonec zvítězily 34:29.

Sestava a branky DHK Baník Most B: Amálie Sedláková 5, Lucie Parthová 12/2, Kateřina Mayerová 4/1, Aneta Hrabánková 5, Karolína Blínová, Hana Dolečková 6, Nikola Vozková, Nelly Trégrová, Anna Martinková, Julie Heidenreichová 2, Nikola Šroubková.

 

DHK Baník Most A – Sokol Písek 24:23 (10:11)

MOL ligový tým žen zvládl své utkání v Písku v sobotu úspěšně, prvoligové mladší dorostenky je o den později na domácí palubovce proti soupeřkám ze stejného klubu napodobily. Diváci v mostecké sportovní hale ale až do posledních minut nevěděli, na čí stranu se nakonec přikloní štěstí. K vidění byl velmi vyrovnaný zápas, kdy si během celých šedesáti minut ani jeden z týmů nevytvořil výraznější vedení a nedokázal se od soupeře odpoutat na více než dvoubrankový rozdíl. V poločase mostecké házenkářky ztrácely o branku, nakonec se ale štěstí přiklonilo na jejich stranu a stejným rozdílem zvítězily.

 

Je dobře, že se nám nakonec podařilo zvítězit, protože by byla škoda po poměrně úspěšné sezoně, dobrým výsledkům i hernímu projevu ztratit body. Možná se projevila trochu nervozita, protože jsme měli několik neproměněných vyložených šancí hned v úvodu a tím jsme trochu znejistěli ve hře i v zakončení. Měli jsme zhruba dvanáct nastřelených tyček a spoustu neproměněných šancí, což si myslím utkání ovlivnilo. Tím vůbec nechci snižovat výkon soupeře, naopak písecký tým hrál velmi dobře, ale my jsme se tentokrát zápasem protrápili, i když se šťastným koncem,“ komentoval výsledek trenér mladších dorostenek Jiří Tancoš.   

 

Sestava a branky DHK Baník Most A: Kateřina Antlová, Adéla Míšanková, Eliška Havlíčková 4, Lucie Parthová, Kateřina Mayerová, Aneta Hrabánková, Karolína Blínová, Adéla Masopustová 6, Nikola Vozková, Anna Martinková, Sára Nedvědová 9/3, Nikola Šroubková, Karolína Koldová 2, Adéla Ziková, Vendula Adamcová 2, Amálie Protivová 1.

 

DHK Baník Most – Sokol Písek 35:25 (17:13)

Proti soupeřkám ze Sokola Písek nastoupily v neděli na domácím hřišti také starší dorostenky Černých andělů. Úvod utkání byl opatrnější, zlom přišel ve 13. minutě, kdy za vyrovnaného stavu domácí hráčky čtyřikrát skórovaly a strhly vedení na svou stranu. Do konce poločasu už se soupeřkám nepovedlo ztrátu dohnat a Černí andělé tak první třicetiminutovku vyhráli o čtyři branky (17:13). Do druhého dějství vstoupily domácí hráčky lépe a svůj náskok ještě mírně navýšily. Vedení si mostecký tým udržoval po zbytek zápasu, který nakonec vyhrál rozdílem deseti branek 35:25.

Sestava a branky DHK Baník Most: Julie Burešová 1, Eliška Havlíčková 1, Adéla Brabcová 5, Karolína Blínová, Karolína Mocková 2, Justýna Janderová, Sára Nedvědová, Michaela Vokušová 2, Eliška Řádová 5, Pavlína Malantuková, Anna Chaloupková 7/2, Anna Marková 2, Daniela Hamalová 3, Tereza Buriánková 3, Tereza Pazderová 4/1.

 

TJ Jiskra Otrokovice – DHK Baník Most B 30:39 (13:19)

Úspěch mosteckých týmů zpečetil v neděli výhrou také ženský prvoligový tým, který si přivezl dva body za výhru až z Otrokovic. Poměrně úzký kádr Černých andělů začal zápas lépe, hned zkraje utkání si vytvořil mírný náskok, který ale domácí hráčky dokázaly dvakrát stáhnout. Ještě šest minut před koncem prvního poločasu vedl mostecký tým o dvě branky, do přestávky ale stihl šestibrankovou šňůrou, kterou nepřerušil ani oddechový čas domácích, strhnout vedení na svou stranu. Domácí ještě stihli zkorigovat poločasový výsledek na rozdíl šesti branek (13:19). Otrokovice se ale nevzdaly a po devíti minutách druhé půle už byl rozdíl ve skóre zase jen dvě branky ve prospěch Mostu. Černí andělé už si ale tentokrát náskok vzít nenechali a další sérií úspěšných zásahů svým soupeřkám opět odskočili. Devět minut před koncem už byl rozdíl ve skóre dvouciferný a domácím už se výsledek podařilo pouze zkorigovat na konečných 30:39.

Sestava a branky DHK Baník Most B: Markéta Růžková, Markéta Mrvišová 3, Karin Řezáčová, Kamila Skácelová 4, Valentina Schüllerová 8, Adéla Protivová 3, Sofie Behenská 10/3, Barbora Kroftová 5, Veronika Mikulášková 6.

Jan Pimper
2024-04-30
více ...