hlavní partneři
sledujte nás
MOL liga 21/22 16. kolo
sobota
29. 01.
17:30
DHK Baník Most
HC DAC Dunajská Streda
MOL liga 21/22 18. kolo
sobota
12. 02.
17:30
DHK Baník Most
DHC Slavia Praha
MOL liga 21/22 20. kolo
sobota
26. 02.
17:30
DHK Baník Most
DHC Plzeň

Aktuálně

Černí andělé budou i nadále řídit vozy Hyudai

Už osm let funguje spolupráce mezi DHK Baník Most a Autosalonem Most, který je distributorem vozů Hyundai a Suzuki. Také letos si proto zástupci klubu, stejně jako v loňském roce, byli převzít dva nové vozy značky Hyundai i30.

 

O své zkušenosti s touto značkou se při té příležitosti podělili Petra Maňáková i trenér Adrian Struzik. Podrobnosti najdete v tomto článku http://www.e-mostecko.cz/zpravy/lide/158803-s-vozy-hyundai-jezdi-cerni-andele-jiz-8-let-do-dalsi-sezony-maji-od-autosalonu-most-k-dispozici-dva-vozy-hyundai-i30

 

Partnerství mezi Autosalonem Most a DHK Baník Most pokračuje i nadále, děkujeme za podporu!  

Jan Pimper
2021-11-29
více ...
Černí andělé doma jednoznačně přehráli Kynžvart

DHK Baník Most – Házená Kynžvart 34:19 (19:13)

V Mostecké sportovní hale se čekal souboj o druhé místo v tabulce mezi mistrovskými házenkářkami Mostu a ambiciózním týmem Kynžvartu. Západočešky šly sice hned v úvodu utkání do dvoubrankového vedení, Most ale rychle srovnal a v 15. minutě už vedl o pět branek. Náskok už si domácí nedali vzít a první poločas skončil šestibrankovým vedením Černých andělů. Také ve druhé půli se jako první prosadil Kynžvart, jenže mostecké hráčky rychlou šňůrou pěti branek navýšili svůj náskok na devět branek a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Kynžvart dokázal ve druhé půli skórovat jen šestkrát, domácí trestali každou chybu a nakonec jednoznačně zvítězili 34:19.

 

Nejlepší střelkyně: Holanová 5, Stříšková, Korešová, Eksteinová a Kostelná 4 – Dvořáková 7/3, Weisenbilderová 6/2, Patrnčiaková 3. Rozhodčí: Petr Kichner, Michal Vacula. Vyloučení 3-4 navíc Tamara Jovičevič č.k. Diváků 830.

 

Adrian Struzik, trenér DHK Baník Most: „Myslím, že to byl jeden z nejlepších zápasů za poslední dobu, zahráli jsme dobře v obraně, snažili jsme se hrát agresivní obranu a z ní rychlé útoky. Fungovala nám i spolupráce obrany s brankářkou a myslím, že tentokrát se jasně ukázaly možnosti tohoto týmu. Od utkání v Maguře se jedná o devátý zápas v řadě, který jsme vyhráli a ukazuje se, že naše práce s hráčkami nese ovoce.“

 

Peter Sabadka, trenér Házená Kynžvart: „Dnes jsme hlavně ve druhém poločase byli jen sparingem domácím. Měli jsme obrovské zdravotní problémy, v týdnu jsme neměli ideální tréninkový proces, a to se na utkání podepsalo. Nezachytili jsme druhou vlnu soupeře, na kterou jsme se připravovali, nemáme tak široký kádr, museli jsme hrát s křídly na spojkách, takže dnes to byla velká improvizace. Pro nás je to velká satisfakce za práci, kterou jsme odvedli od letní přípravy a jak se družstvo prezentovalo. Jsme rádi, že jsme v tomto období mohli bojovat s mistrem o podzimní primát, škoda, že nám v dnešním zápase absolutně nic nevycházelo.“   

Jan Pimper
2021-11-20
více ...
Poslední domácí zápas podzimu odehrají Černí andělé v sobotu proti Kynžvartu

Poslední podzimní zápas čeká mostecké házenkářky na domácí palubovce v sobotu 20. listopadu. A bude se určitě na co dívat. Jejich soupeřkami budou hráčky Kynžvartu, nováčka letošní sezony MOL ligy, který ale předvádí atraktivní házenou a šlape na paty i nejsilnějším týmům soutěže. Kromě toho barvy západočeského klubu hájí hned několik hráček, které v Mostě dříve působily, ať už v A týmu žen, nebo v mládežnických kategoriích.

 

Příprava na zápas ale podle trenéra Černých andělů probíhá standardně. „Pro mne se jedná především o další zápas, na který se musíme dobře připravit. Samozřejmě vím, že tu některé hráčky Kynžvartu i trenér dříve působili, žádné další podrobnosti jsem ale nezjišťoval. Informace, které mám k dispozici, jsou myslím dostatečné na to, abychom se dokázali na utkání kvalitně připravit. Ono totiž příliš mnoho informací může být často spíše nevýhoda. Příprava tedy probíhá standardně, jako před kterýmkoli jiným zápasem,“ naznačil trenér Černých andělů Adrian Struzik.

 

Přesto je ale podle trenéra znát, že víkendový zápas nebude úplně obvyklý. „Ze svého okolí vnímám, že to může být trochu jiný zápas, než obvykle. I u hráček vidím, že se na tento zápas těší, nálada v týmu je velmi dobrá. Připraveni jsme dobře, jsme silní, rychlí a marodka se nám od posledního utkání naštěstí nerozšířila. Myslím, že nás o víkendu čeká hezký zápas, který bude diváky bavit,“ dodal trenér.

 

Zápas DHK Baník Most proti Házené Kynžvart se hraje v sobotu 20. listopadu od 17:30 hodin v mostecké sportovní hale, partnerem utkání je Hipodrom Most.

Každý divák před vstupem do sportovní haly bude muset prokázat bezinfekčnost buď:

- Potvrzením o očkování (platným 14 dnů od dokončení očkování)

- Negativním antigenním testem ne starším než 24 hodin

- Negativním PCR testem ne starším než 72 hodin

- Potvrzením o prodělaném onemocnění COVID-19

Děti do 12 let věku prokazovat bezinfekčnost nemusí. Všichni diváci musí mít během utkání zakryté dýchací cesty.

 

Jan Pimper
2021-11-19
více ...
Sobotní zápas Černých andělů s Kynžvartem bude i soubojem bývalých spoluhráček

Zápas současných hráček Mostu proti bývalým spoluhráčkám. I tak by někdo mohl vnímat nadcházející MOL ligový zápas, kdy v sobotu 20. listopadu přivítají Černí andělé na domácím hřišti tým Kynžvartu. Jádro západočeského týmu totiž tvoří hráčky, které v blízké i vzdálenější minulosti oblékaly dres DHK Baník Most, navíc trenérem Kynžvartu je Peter Sabadka, pod jehož taktovkou vybojovaly mostecké starší dorostenky mistrovský titul i Česko-slovenský pohár.

 

Na tuhle dobu já si vzpomínám dobře, protože do Mostu jsem přišla zhruba v polovině sezony na hostování a nastupovala jsem už na některé zápasy. Tehdy jsme byli ve starším dorostu hodně suverénní, ale česko-slovenský pohár pro mě bylo něco speciálního, i když jsme ve finále vyhráli také celkem vysokým rozdílem. S trenérem Sabadkou jsme se pak potkali i v době, když vedl juniorskou reprezentaci. Z hráček, se kterými jsem tehdy v Mostě nastupovala, jsou dnes v Kynžvartu Veronika Dvořáková, Bára Tesařová a Nikola Švihnosová. Adéla Srpová a Kristýna Königová sice tehdy hrály v nižší věkové kategorii, ale s nimi jsem si zahrála v reprezentaci. A díky společnému hraní v reprezentaci jsme spolu pořád v kontaktu. Takže mám radost, že Kynžvart přijede k nám a bude šance se společně utkat, i když já bohužel tentokrát do zápasu nezasáhnu,“ říká Marie Poláková, která se aktuální léčí po operaci kolene.

 

S Veronikou Dvořákovou jsme do Mostu přišly ještě jako mladší dorostenky, pak jsme společně hrály ve starším dorostu a v ženách, společně jsme si zahrály i ligu mistrů,“ doplňuje Veronika Mikulášková. „S velkou částí  současného týmu Kynžvartu jsme se potkávali ať už společně ve starším dorostu, v ženách, některé z holek hrály i v nižších kategoriích. S některými jsem se teď po delší době potkala na reprezentačním srazu a bylo to vlastně poprvé od maturity. Těším se na sobotu, bude to výjimečný zápas, nejen proto, že jsme spolu hrávali, ale také protože na lavičce soupeře bude stát trenér, který nás také trénoval. Myslím, že to bude určitě zajímavý a napínavý souboj, který se divákům bude líbit,“ doplňuje vzpomínky na své bývalé spoluhráčky Adéla Stříšková.

 

Fanoušci Černých andělů si zřejmě vzpomenou i na Martinu Weisenbilderovou, další hráčku ze sestavy Kynžvartu, která také oblékala mostecký dres a vybojovala v něm mimo jiné Challenge Cup, než následně odešla do Švédska. Jen pro představu, Martina Weisenbilderová odehrála v dresu Černých andělů 100 interligových zápasů a dala 253 branek, Veronika Dvořáková 66 utkání a 60 branek, Barbora Tesařová 20 zápasů a 17 gólů a Nikola Švihnosová ve 14 interligových utkáních za Most skórovala devětkrát.

 

 Jak souboj bývalých spoluhráček dopadne, se můžete přijít přesvědčit na vlastní oči do mostecké sportovní haly v sobotu 20. listopadu. Utkání začíná v 17:30, tak přijďte fandit Černým andělům!

Jan Pimper
2021-11-17
více ...
Starší i mladší dorostenky doma vysoko zvítězily

Prvoligové týmy mladších a starších dorostenek si o víkendu připsaly na své konto vysoká vítězství na domácí palubovce. Mladší dorostenky DHK Baník Most v mostecké sportovní hale porazily FK Hvězda Cheb, starší dorostenky přehrály TJ Sokol Kobylisy II.

 

DHK Baník Most – FK Hvězda Cheb 42:20 (21:10)

Zápas mladších dorostenek byl z pohledu skóre vyrovnaný jen prvních pět minut, pak se domácí tým utrhl a v rozmezí osmi minut nasázel soupeři deset branek. Tento náskok už se Západočeškám nepodařilo zkorigovat, takže v poločase vedly mostecké hráčky 21:10. Obraz hry se výrazně nezměnil ani ve druhé půli, domácí tak nakonec přehrály své soupeřky 42:20.

 

Takovéto zápasy jsou občas těžké, obzvlášť z hlediska motivace a myslím, že dnes to děvčata i z tohoto pohledu zvládla. Příležitost dostaly všechny hráčky, opět za nás hrály i starší žákyně, kromě obou brankářek i jedna spojka. Jednalo se o jedno z těch utkání, které nám toho o naší aktuální formě mnoho neřeknou, před koncem podzimní části sezony máme taková dvě. Může to ale pomoci některým hráčkám, které například nedostávají tolik příležitostí, případně se potřebují rozehrát po zranění,“ uvedl trenér mladších dorostenek Jiří Tancoš.

 

Nejlepšími střelkyněmi mosteckého týmy byly: Natálie Valoušková 8, Adéla Brabcová 7, Eliška Řádová 6, Tereza Pazderová 5 a Viktorie Brodáni 4.

 

DHK Baník Most – TJ Sokol Kobylisy II 36: 17  (21:11)

 

V utkání starších dorostenek udávaly už od prvních minut tempo hry mostecké hráčky. V desáté minutě první půle už vedly jedenáctibrankovým rozdílem a tento náskok si udržely až do konce prvního poločasu. Do druhé půle sice vstoupily lépe hráčky Kobylis, jenže od 48. do 56. minuty nastříleli Černí andělé jedenáct branek, zatímco soupeři se nepovedlo skórovat ani jednou, finálové skóre se tak nakonec vyšplhalo na rozdíl devatenácti branek.

 

Jednalo se o další ze série zápasů s papírově slabšími soupeři, takže jsem už v minulém týdnu děvčata nabádal k tomu, aby si zápas především užila a chtěl jsem, abychom předvedli uvolněnější výkon než v posledním utkání. To se myslím celkem povedlo, určitě v naší hře byla znát větší pohoda, hráčky si chtěly zahrát, bylo znát větší nasazení a z tohoto pohledu můžu být jen spokojený. Chyby se samozřejmě najdou všude, ale jak jsem říkal už po minulém kole, každý zápas dělají dva týmy, což platí i v tomto případě,“ připomněl po zápase trenér starších dorostenek Pavel Farář.

 

Nejlepším střelkyněmi DHK Baník Most byly: Valentina Schüllerová 9/2, Markéta Mrvišová 5 a Sára Hojerová 4.

Jan Pimper
2021-11-15
více ...
Černí andělé ve čtvrtfinále Českého poháru přehráli Porubu

Černí andělé úspěšně zvládli čtvrtfinále Českého poháru a v Porubě zvítězili 31:23 (16:16). Oba týmy se na palubovce střetli ani ne po týdnu, oba zápasy vyhrály mostecké házenkářky.

 

„Pokud bych měl oba zápasy srovnat, tentokrát bylo na Porubě více znát, že chce vyhrát. Utkání mělo úplně jinou energii, ale my jsme s tím počítali a dobře se připravili, předpokládali jsme, že to bude jiné utkání, než v MOL lize minulou sobotu,“ uvedl po zápase mostecký trenér Adrian Struzik.

 

Poruba se s Černými anděly snažila držet krok, první půle skončila nerozhodným výsledkem 16:16. Až ve druhém poločase se mosteckým házenkářkám podařilo dostatečně odskočit ve skóre a svůj náskok navýšily až na konečných osm branek. „Poruba odehrála dobrý zápas, snažila se s námi držet krok, podařilo se jim dát několik šťastných branek, takže poločasové skóre bylo vyrovnané. Ve druhé půli jsme zrychlili hru a na to už soupeř neměl dostatek sil. Jsem rád, že se nakonec do hry dostaly všechny hráčky a především, že jsme vyhráli a postoupili,“ uzavřel mostecký trenér.

 

Nyní se mostecký tým bude připravovat na další MOL ligové utkání, ve kterém v sobotu 20. listopadu na domácí palubovce přivítá Kynžvart.

Jan Pimper
2021-11-12
více ...

Generální partner

Hlavní partneři klubu

Partneři ligy žen

Partneři mládeže

Ostatní partneři

Soutěže

MOL liga 21/22

1MŠK IUVENTA Michalovce21
2DHK Baník Most20
3HC DAC Dunajská Streda18
4Házená Kynžvart18
5DHC Plzeň15
6Sokol Písek13
7DHK Zora Olomouc12
8DHC Slavia Praha11
9HK Slovan Duslo Šaľa9
10DHC Sokol Poruba8
11KPR Ruch Chorzów7
12Handball PSG Zlín6
13HK Hodonín4
14AHT HC Tatran Stupava0
více ...

1. liga mladších dorostenek 21/22

1DHC Slavia Praha21
2TJ Sokol Poruba18
3Házená Jindřichův Hradec16
4DHK Baník Most14
5Handbal PSG Zlín13
6Sokol Písek12
7DHK Zora Olomouc10
8DHC Plzeň10
9SHK Kunovice6
10HC Háje4
11FK Hvězda Cheb2
12TJ ČZ HBC Strakonice 19212
více ...

1. liga starších dorostenek 21/22

1Handbal PSG Zlín20
2DHK Baník Most17
3DHC Slavia Praha16
4DHK Zora Olomouc15
5DHC Plzeň12
6Házená Jindřichův Hradec9
7TJ Sokol Poruba9
8Sokol Písek8
9HC Plzeň7
10HC Háje4
11TJ Sokol Lázně Kynžvart3
12TJ Sokol Kobylisy II.2
více ...