Dorostenecké týmy i prvoligové ženy o víkendu doma naplno bodovaly

Zatímco ženský A tým Černých andělů se musel o víkendu vypořádat s porážkou v Michalovcích, všechny ostatní týmy, které nastoupily na domácí palubovce v neděli 18. února ke svým zápasům, naplno bodovaly.

DHK Baník Most B – HK Spartak Ústí nad Labem 41:24 (17:13)

Nedělní házenkářský program v mostecké sportovní hale odstartovaly druholigové mladší dorostenky, které přivítaly hráčky ústeckého Spartaku. Lépe do zápasu vstoupili domácí, když po prvních deseti minutách vedli už o 6 gólů. Náskok ještě navyšovali, ovšem konec první půle patřil hráčkám Ústí, které zkorigovaly nepříznivý stav na přijatelný rozdíl čtyř branek. Ve druhé půli si Černí andělé stále udržovali náskok, ještě ve 45. minutě byl rozdíl ve skóre stále pět branek, pak ale přišel zásadní zlom. Během deseti minut, mezi 48. a 58. minutou se prosazovaly výhradně domácí hráčky, které soupeřkám zvládly nastřílet 12 branek v řadě, a o osudu utkání bylo definitivně rozhodnuto.

Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dobře jsme bránili, hlídali jsme si jejich hru s pivotem a dařilo se nám proměňovat šance. Posledních deset minut prvního poločasu jsme se trochu zabrzdili, což byla naštěstí jen krátká pasáž. Po zbytek zápasu jsme se drželi toho, co jsme chtěli hrát, tedy v rychlém tempu, protože jsme věděli, že jsme na tom fyzicky lépe než soupeř. Tato taktika nám vyšla, na konci utkání jsme soupeře uběhali, proto byl nakonec tak velký rozdíl ve skóre,“ zhodnotil zápas trenér druholigových mladších dorostenek Pavel Chotěborský.

Sestava a branky DHK Baník Most: Amálie Sedláková 4, Lucie Parthová 8, Kateřina Mayerová 2, Aneta Hrabánková 5, Karolína Blínová, Hana Dolečková 5, Nikola Vozková 2, Nelly Trégrová, Anna Martinková 1, Nikola Štefancová 8/4, Nela Brátová 5/1, Julie Heidenreichová 1, Andrea Zazvonilová.

DHK Baník Most A – DHK Zora Olomouc 42:17 (20:7)

Prvoligový tým mladších dorostenek se do svých soupeřek z Olomouce pustil nebojácně a po pěti minutách hry už vedl 5:0. Soupeřky se poprvé prosadily až po téměř sedmi minutách hry, jenže na první branku Olomouce odpověděli Černí andělé dalšími čtyřmi úspěšnými trefami a velmi rychle si vytvořily pohodlné vedení, které už do konce první půle udržely a ještě navýšily. Už po třiceti minutách bylo prakticky rozhodnuto, když v poločase vedl domácí tým 20:7. Mostecký tým byl i po přestávce střelecky při chuti a ve 45. minutě byl rozdíl ve skóre už dvacet branek. Mladší dorostenky získaly za výhru další dva body, v jarní části sezony ještě nezaváhaly.

Sestava a branky DHK Baník Most:  Kateřina Antlová, Eliška Havlíčková 3, Amálie Sedláková        1, Lucie Parthová 1, Gabriela Pešková 6, Aneta Hrabánková 1, Karolína Blínová, Adéla Masopustová 7/1, Hana Dolečková, Nikola Vozková, Sára Nedvědová 6/2, Nikola Štefancová, Nela Brátová 3, Karolína Koldová 10, Vendula Adamcová 4.

DHK Baník Most – Zora Olomouc 38:30 (22:15)

Také prvoligové starší dorostenky se postavily proti soupeřkám z Olomouce. Úvod utkání měl vyrovnaný průběh, mírně navrch měly zpočátku hráčky olomoucké Zory, které se dostaly do nejtěsnějšího vedení. Ještě ve čtrnácté minutě prohrávali Černí andělé o dvě branky 7:9, pak ale sérií sedmi branek v řadě během pěti minut otočili skóre ve svůj prospěch na 14:9. Do konce poločasu navýšil mostecký tým svůj náskok na sedm branek. Vedení už si domácí hráčky vzít nenechaly, deset minut před koncem utkání už vedly o deset gólů, Olomouci se v posledních pěti minutách ještě podařilo vysoký rozdíl ve skóre ještě mírně zkorigovat.

Jsem spokojená s výsledkem, bohužel nám úplně nevyšel úvod zápasu. Připravovali jsme se na to, že soupeř bude dohrávat akce do pivota, bohužel se nám tyto akce nedařilo pokrývat, proto jsme v první desetiminutovce museli dotahovat. Jsem ráda, že se nám podařilo zlepšit obranu a mohli začít hrát, co jsme chtěli, tedy rychlou házenou z pevné, zabezpečené obrany. Trochu jsem se tohoto utkání obávala, protože první vzájemné střetnutí nám úplně nevyšlo, ale doma jsme nakonec přesvědčivě ukázali své kvality a jsem ráda, že si mohly zahrát všechny hráčky,“ uvedla po zápase trenérka starších dorostenek Lucia Mikulčík.

Sestava a branky DHK Baník Most:  Julie Burešová, Eliška Havlíčková 3, Adéla Brabcová 2, Karolína Blínová, Karolína Mocková 3, Justýna Janderová 1, Sára Nedvědová 1/1, Michaela Vokušová 1, Eliška Řádová 2, Pavlína Malantuková, Anna Chaloupková 6, Anna Marková 3, Daniela Hamalová 2, Tereza Buriánková 2, Vendula Adamcová, Tereza Pazderová 12/4.

DHK Baník Most B – Tatran Bohunice 30:26 (15:14)

Velmi vyrovnaný průběh měl zápas prvoligového týmu žen mosteckého Baníku s týmem Bohunic. V první půli se ani jednomu z týmů nedařilo soupeři odskočit, nakonec první třicetiminutovka skončila nejtěsnějším vedením domácích Černých andělů. Ti vstoupili lépe i do druhé půle zápasu, když hned v úvodních minutách odskočili do tříbrankového vedení, které ale soupeřky zvládly opět stáhnout. O svém vítězství nakonec rozhodly domácí hráčky v posledních deseti minutách, když mezi 24. a 28. minutou skórovaly čtyřikrát v řadě a soupeřky už nedokázaly odpovědět. Prvoligový tým žen si tak na konto připsal výhru o čtyři branky 30:26.

Sestava a branky DHK Baník Most: Markéta Růžková, Julie Burešová, Adéla Brabcová 6, Markéta Mrvišová 1, Kamila Skácelová, Karolína Mocková, Ema Veselovská 1, Justýna Janderová, Petra Hanzelková, Michaela Vokušová, Valentina Schüllerová 11, Eliška Řádová 3, Adéla Protivová 8/3, Jana Kašparová, Anna Marková.

O nadcházejícím víkendu všechny týmy odehrají své zápasy na palubovkách soupeřů, druholigové mladší dorostenky míří v sobotu 24. února do Českých Budějovic, prvoligové mladší i starší dorostenky, stejně jako prvoligový tým žen změří v sobotu síly se soupeřkami v Jindřichově Hradci.

Jan Pimper
2024-02-22
více ...
Černí andělé o víkendu doma hostí Kynžvart

Černí andělé hostí v sobotu 24. února na domácí palubovce tým Kynžvartu, v krátké době se přitom oba týmy střetnou dvakrát. Poprvé to bude v sobotu v rámci MOL ligy a mostecké házenkářky se budou snažit odčinit prohru z minulého vzájemného zápasu, když v podzimní části soutěže na hřišti svých soupeřek prohrály o jedinou branku.

Po nevydařeném utkání o uplynulém víkendu v Michalovcích se tento týden věnujeme v tréninku především obranné hře, protože jsme v posledním zápase byly až příliš pasivní a hodní. Bylo samozřejmě více aspektů, proč zápas Michalovcích dopadl tak, jak dopadl, jsem ale přesvědčen, že v nadcházejícím utkání bude rozhodovat obrana podpořená výkonem brankářek,“ naznačil trenér Černých andělů Vladimír Šuma.

Dá se předpokládat, že se bude hrát ve vysokém tempu, což mosteckému týmu vyhovuje. „Bude to jednoznačně střetnutí, ve kterém budeme muset být šedesát minut v pohybu, protože Kynžvart patří k týmům, které běhají od první do poslední minuty. Rozhodovat ale podle mne v tomto střetnutí bude hlava, koncentrace a obranná fáze hry. My budeme samozřejmě chtít ukázat, že jsme lepším týmem a na domácí palubovce před našimi fanoušky vyhrát,“ doplnil trenér.

Utkání MOL ligy mezi DHK Baník Most a Házenou Kynžvart se hraje v sobotu 24. února od 18:00 hodin v mostecké sportovní hale.

Už 6. března obě družstva čeká v Praze finálový souboj o Český pohár v házené žen.

Jan Pimper
2024-02-22
více ...
Černí andělé na palubovce Michalovců neuspěli

Iuventa Michalovce – DHK Baník Most 30:19 (11:8)

Mostecké házenkářky na východě Slovenska ztratily velmi slibně rozehraný zápas. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, Černí andělé několikrát vedli, ale nepovedlo se nim dostatečně odskočit, naopak soupeřkám se podařilo ještě do konce první půle vyrovnat a do konce první třicetiminutovky si vytvořit tříbrankový náskok. Vedení si Michlovce už do konce zápasu vzít nenechaly, náskok ještě navyšovaly, a nakonec vyhrály jedenáctibrankovým rozdílem.

Velmi těžko se mi zápas hodnotí, měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, šli jsme do něj s odhodláním v obraně, několikrát jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ale nikdy se nám nepovedlo ho ještě navýšit. Vydrželo nám to do zhruba dvacáté minuty, pak nás odhodlání opustilo a nedokázali jsme se poprat s agresivitou soupeře. Ve druhé půli nám chyběl důraz v obraně, nebyli jsme ochotni jít do kontaktu. Soupeř sice měl váhovou převahu, ale to byl fakt, o kterém jsme věděli, počítali s ním a připravovali se na to. Nechali jsme se zbytečně zatlačit a neatakovali včas. Myslím, že náš dnešní neúspěch je z velké části v hlavách hráček, pramení z nedostatku odhodlání dát do zápasu úplně všechno,“ komentoval výsledek trenér Černých andělů Vladimír Šuma.

V příštím týdnu se mostecké házenkářky představí opět na domácí palubovce, v sobotu 24. února je od 18:00 hodin čeká zápas proti Kynžvartu. Předprodej vstupenek už byl zahájen.

Jan Pimper
2024-02-17
více ...
Černí andělé míří do Michalovců, neděle bude v Mostě patřit dorostenkám a první lize žen

Po dvou zápasech na domácí palubovce se Černí andělé opět vydávají na cesty. Tentokrát až na východ Slovenska, kde je v sobotu 17. února čeká utkání s tradičním slovenským rivalem – Iuventou Michalovce. Fanoušci házené ale nepřijdou zkrátka, neděle 18. února bude už od rána patřit házené, na domácím hřišti v mostecké sportovní hale se představí dorostenecké týmy Černých andělů i prvoligové družstvo žen.

Sobotní MOL ligový zápas bude patřit k tahákům tohoto kola nejvyšší soutěže, protože utkání mezi Mostem a Michalovcemi slibují vždy atraktivní podívanou. První vzájemné měření sil v této sezoně vyšlo v říjnu v Mostě lépe slovenskému týmu, který tu zvítězil rozdílem jediné branky 24:23. „Michalovce patří stabilně k nejkvalitnějším týmům soutěže a ne nadarmo stojí v čele tabulky. Teď sice mírně zaváhaly v Olomouci, ale jinak sezonou procházejí celkem suverénně. V našem prvním vzájemném střetnutí doma jsme podlehli o gól a bylo to bojovné utkání, kde nepadlo tolik branek, na kolik jsme zvyklí. Je to soupeř, který má velmi kvalitně obsazený tým, posty spojek zdvojené až ztrojené, disponuje velmi tvrdou, pohyblivou, agresivní obranou, což nám v minulém zápase dělalo trochu problémy a díky tomu jsme myslím nakonec těsně prohráli,“ připomněl trenér Černých andělů Vladimír Šuma.

Na Slovensko vyrážejí mostecké házenkářky už v pátek, po dlouhé cestě je čeká odpočinek, na sobotní dopoledne je naplánován lehký trénink, aby vše bylo připraveno na zápas, který začíná v 18:00 hodin. A cíl je poměrně jasný, odehrát kvalitní utkání a pokusit se soupeři oplatit porážku.

Házená se ale bude hrát i v mostecké sportovní hale, ovšem až v neděli 18. února. To se na domácí palubovce představí dorostenecké týmy i prvoligové ženy. Vše začne už v 9:00 hodin ráno zápas druhé ligy mladších dorostenek, když mostecký tým hostí HK Spartak Ústí nad Labem.

Prvoligové týmy mladších a starších dorostenek hostí ve svých kategoriích Zoru Olomouc. Mladší dorostenky své utkání s Olomoucí odstartují v 11:00 hodin, ve 13:00 hodin vyběhnou na palubovku týmy starších dorostenek mosteckého Baníku a olomoucké Zory. Od 15:00 se v rámci první ligy žen střetne DHK Baník Most B s týmem Tatranu Bohunice.

Jan Pimper
2024-02-14
více ...
Černí andělé jsou opět mezi nejúspěšnějšími sportovci Mostecka

Městské divadlo v Mostě hostilo vyhlášení ankety o nejúspěšnější sportovce roku 2023. Během slavnostního galavečera si z pódia odnesli trofeje jednotlivci i kolektivy v několika věkových kategoriích. A neztratili se mezi nimi ani úspěšné mostecké házenkářky.

DHK Baník Most si odnesl ocenění pro nejúspěšnějšího sportovce Mostecka v kategorii kolektivů -dospělých. Cenu za tým přišly převzít brankářka Dominika Píšová s křídelnicí Adélou Stříškovou. První jmenovaná se na pódiu objevila ještě jednou, protože v kategorii jednotlivců - dospělých skončila na celkovém třetím místě, druhé místo patřilo další dnes už bývalé hráčce Černých andělů Charlotte Cholevové. Vítězkou ankety se stala mostecká powerlifterka Veronika Strolená.

Tímto bychom chtěli všem, kdo se do ankety zapojili, poděkovat, stejně jako všem, kdo mosteckou házenou dlouhodobě podporují, ať už jako sponzoři, partneři klubu nebo jako fanoušci.

Jan Pimper
2024-02-13
více ...
Černí andělé si doma poradili s Plzní

DHK Baník Most – DHC Plzeň 38:31 (21:17)

Černí andělé na domácí palubovce splnili papírové předpoklady a porazili Plzeň o sedm branek. I v tomto utkání si ale několikrát zkomplikovali situaci, ačkoli výrazné drama jako před týdnem proti Olomouci se nekonalo.

Utkání začali lépe domácí, ve třinácté minutě vyhrávali rozdílem šesti gólů. Západočešky se ale dokázaly přiblížit na tříbrankový rozdíl, nakonec se šlo v poločase do šaten za čtyřbrankového rozdílu ve skóre ve prospěch domácích. I vstup do druhé půle měli lepší Černí andělé, během úvodních pěti minut nasázeli soupeřkám šest branek, zatímco Plzeň se prosadila pouze dvakrát. Pak se začaly prosazovat hráčky soupeře a znovu stáhly gólové manko na čtyři branky. Závěr utkání ale patřil Černým andělům, kteří si nakonec na své konto připsali sedmibrankové vítězství 38:31.

Nejlepší střelkyně domácích, Eszter Ogonovszky v utkání oslavila 101 MOL ligových branek.

Nejlepší střelkyně Ogonovszky a Stříšková 9, Jestříbková 5 – Schreibmeierová 8/1, Panošková 5, Fenclová 5/3.

Vladimír Šuma, trenér DHK Baník Most: „Nemůžeme být spokojení se sedmnácti obdrženými brankami v prvním poločase, chyběla nám důrazná obrana a dorozumění s pivotem. I když jsme zčásti plnili, co jsme měli, především co se týče obrany krajních spojek, sedmnáct branek za poločas je příliš. Ve druhé půli už jsme sice nedostali tolik gólů, ale celkově příliš spokojený nejsem, i když jsme získali dva povinné body za výhru.

Richard Řezáč, trenér DHC Plzeň: „Když dnešní utkání rozdělím na dvě části, s první půlí spokojení jsme, ale dlouhodobě máme problémy v defenzivě. V útoku jsme schopni dát Mostu přes třicet branek, ale bohužel, když nic neubráníme a nic nechytíme, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek.

Jan Pimper
2024-02-10
více ...
Černí andělé hostí v sobotu doma Plzeň

V sobotu 10. února se po týdnu opět představí Černí andělé před domácím publikem. V mostecké sportovní hale budou hostit tým DHC Plzeň. Z posledního měření sil v říjnu si mostecký tým ze západu Čech přivezl vítězství 36:28.

Čeká nás herně naprosto diametrálně odlišný soupeř, než byla o uplynulém víkendu Olomouc. Hra Plzně je založená na důrazu spojek, které dokážou vystřelit i z deseti metrů, disponují velmi tvrdou obranou vysokých hráček. Aktuálně mají za sebou velmi kvalitní utkání proti Dunajské Stredě, když na domácí palubovce do 55. minuty drželi vyrovnaný stav. Čeká nás tedy velmi těžký soupeř, navíc máme co napravovat z posledního utkání. Musíme se znovu zaměřit na eliminaci technických chyb a myslím, že hráčky jsou si toho velmi dobře vědomy a naše příprava podle toho také vypadá. Mám pro hráčky připravený sestřih akcí, které se nám v minulém zápase povedly, ale také naopak vůbec nevyšly, tím bychom sobotní zápas uzavřeli a od poloviny týdne už se naplno soustředíme na aktuálního soupeře,“ naznačil trenér mosteckých házenkářek Vladimír Šuma.

Pokud se během týdne nevyskytnou žádné neočekávané zdravotní potíže, měli by Černíí andělé nastoupit v prakticky totožné sestavě jako před týdnem proti Olomouci. Některé z hráček budou navíc připraveny vypomoci prvoligovému družstvu žen, které v neděli nastoupí k zápasu ve Vršovicích.

Utkání DHK Baník Most proti DHC Plzeň se hraje v sobotu 10. února od 18:00 hodin v mostecké sportovní hale, vstupenky jsou k dispozici v předprodeji už od počátku týdne. Tak přijďte fandit Černým andělům!

Jan Pimper
2024-02-08
více ...
Ze tří zápasů proti Slavii vytěžily dorostenecké týmy tři body, prvoligové ženy bodovaly naplno

Oba týmy mladších dorostenek i starší dorostenky se v sobotu 3. února postavili na domácí palubovce proti hráčkám Slavie. Ze tří utkání nakonec vytěžily mostecké týmy tři body, naplno bodovalo pouze druholigové družstvo mladších dorostenek, prvoligové mladší dorostenky uhrály bod za remízu a starší dorostenky díky prohře o branku zůstaly bez bodu. Sobotní házenkářský program v mostecké sportovní hale doplnil také zápas prvoligového týmu žen, který si jednoznačně poradil se soupeřkami z Havlíčkova Brodu. O nadcházejícím víkendu se B tým mladších dorostenek, starší dorostenky a prvoligové ženy představí v neděli 11. února na hřišti Sokola Vršovice.

DHK Baník Most B – DHC Slavia Praha 26:19 (10:9)

Nejlépe se v sobotu proti Slavii vedlo druholigovým mladším dorostenkám mosteckého Baníku. V prvním poločase sehrály oba týmy vyrovnanou partii, rozhodující okamžik přišel mezi 36. a 43. minutou, kdy se Černí andělé dostali do šestibrankového trháku a vedení už si vzít nenechali.

Sestava a branky DHK Baník Most B: Amálie Sedláková 5/1, Lucie Parthová 3, Kateřina Mayerová 2, Aneta Hrabánková 1, Karolína Blínová, Hana Dolečková 5, Nikola Vozková 2, Anna Martinková 2, Nikola Štefancová 3, Nela Brátová 3, Julie Heidenreichová, Andrea Zazvonilová.

DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 28:29 (12:13)

Zřejmě nejvyrovnanější zápas sobotního programu předvedly starší dorostenky. Žádnému z týmů se během první půle nedařilo výrazněji odskočit, po prvních třiceti minutách byly o branku šťastnější hráčky Slavie. Ty také měly lepší vstup do druhé půle, když hned v úvodu navýšily svůj náskok na čtyři branky, ale ve 37. minutě už bylo zase srovnáno. Přetahovaná pokračovala až do konce zápasu, štěstí se nakonec přiklonilo ke Slavii, která rozdílem jednoho gólu zvítězila.

Sestava a braky DHK Baník Most: Julie Burešová, Eliška Havlíčková, Adéla Brabcová 9, Karolína Blínová, Karolína Mocková 2, Justýna Janderová 1, Sára Nedvědová, Pavlína Malantuková,  Anna Chaloupková 5, Anna Marková 1, Daniela Hamalová 2, Tereza Buriánková, Vendula Adamcová, Tereza Pazderová 8/3.

DHK Baník Most A – DHC Slavia Praha 29:29 (12:10)

Slibně rozehrané utkání proti Slavii měly prvoligové mladší dorostenky. Celou první půli utkání vedly, po přestávce si vypracovaly náskok až pět branek a vedení si udržovaly až do závěru. Jenže v posledních pěti minutách se Slavii podařilo srovnat a jen díky proměněné sedmičce v poslední minutě se Černí andělé mohli radovat alespoň z jednoho bodu za remízu.

Sestava a branky DHK Baník Most: Kateřina Antlová, Adéla Míšanková, Eliška Havlíčková 6, Lucie Parthová 3, Kateřina Mayerová, Gabriela Pešková 8/1, Aneta Hrabánková, Karolína Blínová, Adéla Masopustová 3, Nikola Vozková, Sára Nedvědová 4, Nikola Štefancová, Nela Brátová 1, Pavlína Malantuková, Karolína Koldová 3, Vendula Adamcová 1.

DHK Baník Most B – Jiskra Havlíčkův Brod 41:28 (18:14)

Nejvyšší vítězství o víkendu zaznamenal mostecký prvoligový tým žen. Černí andělé už od prvních minut měli zápas pevně ve svých rukou a udržovali si pohodlné vedení, které soupeřky sice na konci prvního poločasu ještě stihly zkorigovat na rozdíl čtyř branek. Druhou třicetiminutovku ale začaly domácí hráčky lépe a ve 39. minutě už byl rozdíl ve skóre deset branek ve prospěch Černých andělů. Nakonec si prvoligový tým žen na své konto připsal vítězství o třináct branek.

Nejúspěšnějšími střelkyněmi v dresu Černých andělů byly Ema Veselovská 8/1, Veronika Mikulášková a Sofie Behenská po 5.

Sestava a branky DHK Baník most: Markéta Růžková, Markéta Mrvišová 3, Kamila Skácelová 2, Ema Veselovská 8/1, Petra Hanzelková, Valentina Schüllerová 3, Adéla Protivová 3, Valerie Smetková 4, Anna Chaloupková 4/1, Daniela Hamalová 1, Sofie Behenská 5, Barbora Kroftová 3, Veronika Mikulášková 5.

Jan Pimper
2024-02-08
více ...
Pojeďte s námi na finále Českého poháru

Finále Českého poháru se odehraje ve středu dne 6. března od 17:00 v pražské UNYP aréně (nejprve mužské finále a od 19:30 ženské finále)!

Klub pořádá autobusový výjezd pro fanoušky, kapacita míst je omezená. Neváhejte, zakupte si lístek (odkaz níže) na finále poháru a přihlaste se u Marie Hánové - tel.: 777 737 763
Cena autobusu je 100,- Kč. Čas odjezdu bude upřesněn.

Informace k prodeji vstupenek:
Pro mostecké fanoušky je vyhrazena tribuna F!
Další vstupenky je možno zakoupit do neutrálních sektorů B a E. Sektory jsou označeny přímo na plánku prodeje vstupenek! Vstupenky se prodávají na obě utkání, tzn. není možné si zakoupit lístek jen na náš zápas.
Vstupenky zakupujte na stránkách Ticketstreamu - PRODEJ VSTUPENEK

Přijďte podpořit Černé anděly a vytvořil černo-oranžové peklo!
Spolu jsme Černí andělé, spolu jsme BANÍK!

Tomáš Svoboda
2024-02-07
více ...
Po dramatickém závěru Černí andělé porazili o Olomouc

Drama do posledních vteřin viděli diváci v Mostě, kde Černí andělé hostili Olomouc. Vstup do utkání měli lepší domácí hráčky, ještě ve 23. minutě úvodní půle vedl domácí tým o deset branek, ale Olomouc zvládla náskok stáhnout na poločasové čtyři góly.
Prakticky celou druhou polovinu vedl Mostecký tým, až ve 22. minutě se Olomouc přiblížila na rozdíl tří branek, ale pět minut před závěrečnou sirénou vedli Černí andělé opět rozdílem sedmi branek. Závěr utkání ale patřil Olomouci, která začala dotahovat, zatímco střely mosteckého týmu končily na tyčkách nebo v rukou brankářky. Nakonec ale domácí nejtěsnější rozdíl uhájili a připsali si dva body za výhru.

Nejlepší střelkyně: Ogonovszky 9/3, Stříšková 6, Zachová 5 – Daňková 10/5, Vasiljeva 7, Machačová 4. Sedmimetrové hody 3/3 - 8/7. Rozhodčí David Šlezingr, Jiří Špunar.

Vladimír Šuma, trenér DHK Baník Most : „S tímto výkonem nemůže být nikdo z našeho týmu spokojen. Měli jsme fáze, kdy jsme vedli výrazným rozdílem, měli soupeře na lopatě, ale byla tam krátká fáze, kdy jsme udělali tři čtyři technické chyby, soupeř zjistil, že proti nám jde hrát a stáhl rozdíl na čtyři branky o poločase. Celkem dobrý jsme měli vstup do druhého poločasu, ale zase nás trápilo zakončení, vypracovávali jsme si šance, ale bohužel nekoncentrovanou střelbou jsme přišli o náskok a málem i o body. Nebyl jsem dnes s naším výkonem spokojen.“

Lucie Fabíková, trenérka DHK Zora Olomouc: „Dnes jsem na svůj tým pyšná, protože prokázal obrovskou mentální sílu. Přestože tam byl úsek, který jsme dali Mostu prakticky zadarmo, když jsme hráli naši hru, Most nebyl lepším týmem. Bohužel zase jsme jim darovali tu chvilku, kdy si vypracovali obrovský náskok. Ale vrátili jsme se do utkání s obrovským gólovým mankem a hráli vyrovnaný zápas, proto jsem na hráčky dnes obrovsky pyšná, jakou prokázaly mentální sílu a nevzdaly to.

Už za týden se Černí andělé představí na domácím hřišti znovu, v sobotu 10. února hostí od 18:00 hodin tým DHC Plzeň.

Jan Pimper
2024-02-03
více ...
Černí andělé hostí o víkendu Olomouc, celá sobota bude ve sportovní hale opět patřit házené

Fanoušky čeká v sobotu 3. února v mostecké sportovní hale opět den plný házené. Zatímco ženský MOL ligový tým už se před domácím publikem v jarní části sezony představil, mládežnické týmy čeká první jarní domácí zápas právě o víkendu.

v 9:00 hodin vyběhnou na palubovku mostecké sportovní haly druholigové mladší dorostenky, které vyzvou tým DHC Slavia Praha B. Druholigový tým mladších dorostenek v prvním kole jarní části sezony v uplynulém týdnu neuspěl na půdě HK Slavia VŠ Plzeň (35:14), bude tedy zajímavé sledovat, jak se mladším dorostenkám bude dařit na domácím hřišti proti dalšímu atraktivnímu soupeři.

Prvoligové starší dorostenky rovněž vyzvou soupeřky ze Slavie Praha, jejich utkání začíná v 11:00 hodin. Mostecký tým úspěšně zvládl vstup do jarní části soutěže, když v prvním kole porazil družstvo Sokola Poruba 28:26.

Prvoligové mladší dorostenky vyzvou také tým pražské Slavie, střetnou se ve 13:00 hodin. Mostecký tým vstoupil do jarní části první ligy mladších dorostenek úspěšně, když o posledním lednovém víkendu na půdě Sokola Poruba zvítězil 36:23.

Odpolední házenkářský program v mostecké sportovní hale uzavře zápas první ligy žen, ve kterém domácí DHK Baník Most B vyzve v 15:00 hodin tým Jiskry Havlíčkův Brod. Také prvoligovému týmu Černých andělů se o posledním lednovém víkendu dařilo, když na půdě Nového veselí zvítězil 45:25.

Vyvrcholením sobotního programu bude podvečerní zápas MOL ligy, ve kterém Černí andělé vyzvou Olomouc. „Myslím, že nás čeká rychlá házená, Olomouc je tým, který má hru založenou především na hře jedna na jednu. Nazval bych to pracovitým týmem, kdy se hráčky jedna pro druhou snaží vytvářet šance. První vzájemné utkání v Olomouci nám vyšlo, hlavně protože jsme od první minuty zapnuli na sto procent v obraně. Nenechali jsme soupeře vstřelit gól, z ubráněných situací jsme chodili do rychlých útoků a velmi rychle si vytvořili náskok, který už jsme udrželi. Rozhodovat bude i tentokrát vstup do zápasu,“ nastínil trenér Černých andělů Vladimír Šuma.

Zápas mezi DHK Baník Most a DHK Zora Olomouc začíná v mostecké sportovní hale od 18:00 hodin. Vstupné na mládežnické zápasy a utkání první ligy žen je zdarma, vstupenky na MOL ligový zápas Černých andělů s Olomoucí jsou k dispozici v předprodeji.

Jan Pimper
2024-02-01
více ...
Černí andělé uspěli v Hodoníně

HK Hodonín – DHK Baník Most 26:40 (12:21)

Černí andělé na palubovce Hodonína nezaváhali a vyhráli čtrnáctibrankovým rozdílem. Do utkání sice lépe vstoupily domácí hráčky, ale po devíti minutách hry už vedly mostecké házenkářky o tři branky a vedení už nepustily. V poločase už Baník vedl o devět branek, do konce utkání pak Černí andělé náskok navýšili na čtrnáct gólů. Zajímavostí je, že ve druhé třicetiminutovce se na straně Černých andělů zapojila do hry i čtveřice hráček, která za sebou už měla i úspěšný zápas první ligy, ve kterém mostecký B tým zvítězil ve Velkém Meziříčí 45:25.

Neměli jsme sice dobrý začátek zápasu, začali jsme trochu chladně, soupeř se dostal do vedení, ale  velmi záhy jsme dostali utkání pod kontrolu. Jsem spokojený, podařilo se nám vyhrát, ale především jsme o polovinu snížili počet technických chyb. Ty, které jsme tentokrát udělali, pramenily spíše z nedohody mezi hráčkami, občas jsme byli příliš defenzivní proti spojkám soupeře. Celkově jsem ale spokojen, prostor dostala kompletní lavička, ve druhé půli naskočily do hry i hráčky, které odpoledne úspěšně odehrály zápas první ligy ve Velkém Meziříčí,“ komentoval výsledek trenér Černých andělů Vladimír Šuma.

V příštím týdnu se mostecké házenkářky opět představí na domácím hřišti, v sobotu 3. února hostí od 18:00 hodin Olomouc. Předprodej vstupenek už byl zahájen. Na domácí palubovce se poprvé v jarní části soutěže představí také ženský prvoligový tým a družstva dorostenek.