generální partneři
sledujte nás
Černí andělé uspěli i proti Prešovu

DHK Baník Most – ŠŠK Prešov 37:19 (18:6)

Mostecké házenkářky na domácí půdě potvrdily roli favorita a jednoznačně zvítězily nad Prešovem 37:19. Hostující tým sice ve druhé minutě zápasu vedl 2:0, ale to bylo naposledy, kdy se jim s domácími dařilo držet krok. Pak už je Černí andělé k ničemu nepustili a na palubovce jasně dokazovali, že nehodlají připustit překvapení. Mladý prešovský tým dokázal za první poločas vsítit pouhých šest branek.

 

I přes celou řadu nepřesností a technických chyb dokázaly domácí hráčky dovést zápas k pohodlnému vítězství a na své konto si během týdne připsali třetí výhru.

 

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Z těch tří utkání, které jsme v uplynulých dnech odehráli, to bylo asi nejslabší co do kvality i našeho výkonu. Bohužel víme, že podobné zápasy nám dělají problémy, soupeř se snažil a my jsme byli daleko od svých možností. Bylo vidět, jak je pro některé hráčky obtížné se na utkání naplno koncentrovat. Jsme ale rádi, že máme tři utkání za sebou, připsali jsme si tři vítězství a je dobře, že se nám nikdo nezranil. Teď nás čeká reprezentační pauza a pak se uvidí, jak se nám opět podaří tým vyladit do formy do dalších důležitých střetnutí.“

Jan Pimper
2021-04-10
více ...
V sobotu hostí Černí andělé doma Prešov

Ještě jeden bod zbývá splnit Černým andělům v nabitém házenkářském programu tohoto týdne. V sobotu 10. dubna je čeká potřetí za sebou zápas MOL ligy na domácí palubovce, tentokrát proti ŠŠK Prešov.

 

Poslední vzájemné měření sil mezi oběma týmy proběhlo relativně nedávno, na Slovensku byli Černí andělé 13. února a přivezli si odtamtud vítězství 38:25. Zda se bude podobný scénář opakovat i na domácím hřišti, se můžete opět přesvědčit na vlastní oči, přenos z mostecké sportovní haly bude opět k dispozici na webu TVCOM.

 

Po sobotním zápase si mostecké házenkářky opět od MOL ligy na čas odpočinou, následuje totiž reprezentační pauza. Ženský národní tým čeká kvalifikační dvojzápas proti Švýcarsku, 17. dubna v Zubří o tři dny později v Gümligenu.

 

Utkání DHK Baník Most proti ŠŠK Prešov se hraje v sobotu 10. dubna od 18:00 hodin v mostecké sportovní hale. Zápas se uskuteční bez diváků a přenos bude možné sledovat na webu TVCOM.

Jan Pimper
2021-04-09
více ...
Černí andělé si na domácí půdě poradili i s Porubou

DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba 38:22 (17:13)

Další část z nabitého házenkářského programu v tomto týdnu mostecké házenkářky úspěšně zvládly. Na domácím hřišti zdolaly Porubu 38:22. Hostující velmi mladý tým dokázal s Černými anděly držet krok pouze v první desetiminutovce, pak se domácí hráčky utrhly a ve 23. minutě vedly už o devět branek. Pak si ovšem do konce poločasu vybraly slabší chvilku a Poruba dokázala zkorigovat stav na poločasový čtyřbrankový rozdíl (17:13).

Do druhé půle už ale Černí andělé nastoupili znovu v bojovném tempu a svůj náskok rychle navyšovali, ve 36. minutě už byl rozdíl ve skóre deset branek. Pak už si domácí hráčky pohodlně dokráčely pro vítězství, v domácí brance se několika pěknými zákroky předvedla starší dorostenka Jana Kašparová, MOL ligovou premiéru a první branku v mosteckém dresu si na své konto připsala Adéla Pazderová, další ze starších dorostenek, které se s ženským týmem připravují.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Pozitivní bylo, že jsme si mohli v klidu zahrát, ačkoli v podobných zápasech, které se vyvíjejí poměrně jednoznačně, mají některé hráčky problém s koncentrací. Protočili jsme ale celý tým, což je pozitivum, do branky se dostala Jana Kašparová, první branku v MOL lize zaznamenala Adéla Pazderová. Po nedělním dynamickém zápase s Michalovcemi tomuto  chyběl větší náboj, ale zřejmě se to dalo trochu čekat.

Ivo Vávra, trenér DHC Sokol Poruba: „Jeli jsme do Mostu s tím, že můžeme jen překvapit, což se nestalo. Bohužel naše dorostenky zatím nemají na to, proti takovému soupeři uspět. To je neomlouvá, jsou platnými členy kolektivu a musí se snažit, na druhou stranu tým má budoucnost a potenciál a pokud budeme vytrvale pracovat, za čas z něj něco může být. Most zaslouženě vyhrál, jeho tým má kvalitu, mají zdvojené i ztrojené posty a proti nám je to moc vidět.

Jan Pimper
2021-04-07
více ...
Reakce na "sporné" momenty z utkání s Iuventou Michalovce

V neděli 4. dubna se v Mostě uskutečnil zápas MOL ligy mezi DHK Baník Most a Iuventou Michalovce. Z mého pohledu se jednalo o krásný zápas, který byl tvrdý a dosahoval téměř evropské úrovně. Do Mostu přijel velmi dobře kondičně a silově připravený tým, který zvládal kontaktní souboje stejně jako naše hráčky. Podle mého názoru se v něm nevyskytly žádné excesy, snad kromě jediného, když hráčka soupeře pravděpodobně z frustrace zezadu přistrčila naši hráčku a podle mne oprávněně dostala červenou kartu. Přesto tento zápas vyvolal zejména ze strany soupeře určité kontroverze, proto je tento text také doplněn sestřihem „sporných“ momentů z utkání a budu velmi rád, pokud se na toto téma rozproudí odborná diskuze.

 

Faktem je, že náš klub po podobných zápasech volá, protože za sebou máme neúspěšný rok v Evropských pohárech, kdy se nám nevyvedlo utkání proti maďarskému Vácu, ve kterém jsme neobstáli právě v silových soubojích. V současnosti intenzivně pracujeme na obraně, což je možná na palubovce vidět. Právě v tom je největší rozdíl mezi nejvyšší domácí soutěží a evropskými ligami. Proto naše hráčky často nehrají naplno, protože soupeřky nejsou schopny ustát jejich zákroky. To není případ Michalovců, ale my se k tomu musíme snažit přivést i ostatní týmy, pokud chceme uspět v Evropě.

 

Když náš klub hraje evropské zápasy, hraje se daleko tvrději, razantněji a naše hráčky na to nejsou připraveny. Pokud nám má MOL liga sloužit jako příprava na evropské poháry, musíme hrát tvrdě a nesmlouvavě. To jsou ty pokyny, které hráčky dostávají od manažera, a které média trochu nadneseně interpretovala, jako že po hráčkách chci, aby tekla krev. V žádném případě nemůže být řeč o tom, že bychom hráčky instruovali, aby hrály nefér, nebo se dokonce snažily zranit soupeřku. 

 

Na stránkách Iuventy Michalovce se objevil rozbor „sporných“ momentů utkání, můj pohled na tyto situace je však odlišný. Obrázek si může udělat každý sám z přiloženého videa. Odkaz na něj najdete zde.

 

V prvním případě došlo ke kontaktu hráčky soupeře Ivany Godeč s naší hráčkou Veronikou Andrýskovou. Z mého pohledu v tomto zákroku nebyl absolutně žádný úmysl, hráčka soupeře si zaslouží pochvalu za to, že v souboji neuhnula a za cenu zranění vybojovala průraz. Její zranění ale nebylo způsobeno úmyslným zákrokem Veroniky Andrýskové. Že po zákroku hráčce Michalovců tekla krev, mohlo být mimo jiné způsobeno tím, že dva dny před utkáním absolvovala aplikaci botoxu, zhruba před měsícem jí lékaři rovnali nos. Posouzení v tomto případě ale není na nás.

 

Druhý moment, ve kterém došlo k souboji Martiny Popovcové s naší Michaelou Borovskou, byl obranný zákrok, při kterém naše hráčka dostihla soupeřku a sebrala jí míč. Došlo ke kontaktu tělo na tělo, nešlo o faul zezadu a soupeřka pouze škobrtla a při pádu si vykloubila rameno. Pro mne se jednalo o hezký souboj, který rozhodně nelze považovat za likvidační faul.

 

Třetí zákrok těsně před koncem zápasu rovněž dokážu pochopit, protože Iryna Kompaniiets už byla z vývoje utkání velmi frustrovaná, proto zcela nesmyslně zezadu strčila unikající mosteckou Katarínu Kostelnou a dostala za tento zákrok oprávněně červenou kartu.

 

Oběma hráčkám soupeře přejeme brzké uzdravení a těšíme se na další vzájemné zápasy.

 

Rudolf Jung,

manažer DHK Baník Most

Rudolf Jung
2021-04-07
více ...
Černí andělé už ve středu hostí Porubu

Týden doslova našlapaný házenou pokračuje pro mostecké házenkářky už ve středu 7. dubna, kdy je na domácí palubovce čeká zápas s Porubou. V nohách sice ještě budou mít těžké nedělní utkání proti Michalovcům, které se jim podařilo vyhrát 28:23, na žádnou dlouhou regeneraci ale nebude čas.

 

„Nečeká nás, myslím, nějak náročná regenerace, samozřejmě pro hráčky, které byly v nedělním utkání víc exponované, to bude náročnější. Také proto chceme v nadcházejícím zápase, podle toho, jak se bude situace vyvíjet, snažit zapojovat i další hráčky z lavičky,“ naznačil trenér mosteckého týmu Jiří Tancoš. „Po volném pondělku v úterý potrénujeme a ve středu jdeme znovu do akce. Není to příliš mnoho času na přípravu, ale protože jsme si v neděli zahráli, mělo by to být dostatečné.  Pokud podáme tak koncentrovaný a bojovný výkon jako v neděli proti Michalovcům, mohlo by to dobře dopadnout,“ doplnil trenér.  

 

Černé anděly přitom ve středu nečeká snadný soupeř, na domácí palubovce se postaví týmu Poruby. „Vůbec nás nečeká snadný soupeř, ale myslím, že po nedělním výkonu se máme od čeho odrazit. Do zápasu s Michalovcemi jsme šli, aniž bychom přesně věděli, jak na tom po dlouhé pauze budeme. A výsledek je pro nás dobrá výchozí pozice do středečního utkání. Teď už nám zbývá jen podat ve středu dobrý výkon a pokud možno ho ještě vylepšit v sobotu,“ naznačil trenér i to, že další střetnutí čeká mostecké hráčky už v sobotu 10. dubna.

 

Zápas mezi DHK Baník Most a DHC Sokol Poruba se hraje ve středu 7. dubna v mostecké sportovní hale už od 17:00 hodin. Utkání se hraje bez diváků, přenos by měl být k dispozici na webu TVCOM.  

Jan Pimper
2021-04-06
více ...
Černí andělé si doma poradili s Michalovcemi

DHK Baník Most – Iuventa Michalovce 28:23 (12:9)

Velmi exponované utkání o čelo MOL ligové tabulky se odehrálo v neděli večer v Mostě. Černí andělé hostili Michalovce a chtěli dokázat, že se na nich dlouhá covidová pauza nepodepsala. Poslední ligové utkání totiž odehráli 20. února.

Už od prvních minut domácí hráčky ukazovaly, že mají dostatek sil a energie a dva body za vítězství si budou chtít nechat v Mostě. V prvních minutách utkání se ani jednomu týmu nedařilo výrazněji odskočit a jednalo se hlavně o souboj obran. Až těsně před koncem poločasu se Černým andělům podařilo odskočit soupeřkám dokonce na rozdíl čtyř branek, Iuventa do konce první půle dokázala skóre zkorigovat na tříbrankový rozdíl.

Ve druhém poločase si mostecké hráčky udržovaly minimálně čtyřbrankový rozdíl, hra přitvrdila a Michalovce se dokázaly v padesáté čtvrté minutě přiblížit na rozdíl jediné branky. Jenže Černí andělé dvěma rychlými brankami soupeřkám znovu odskočili a do konce zápasu už si vítězství pohlídali.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Na to, že jsme měsíc a půl nehráli, jsme podali dobrý a bojovný výkon. Samozřejmě některé útočné věci ještě nebyly úplně sehrané, ale osmadvacet branek není vůbec špatný výsledek. Ve druhé půli jsme měli lepší úspěšnost z vyložených šancí, obrana šlapala, Dominika Müllnerová za obranou podala výborný výkon. Důležité bylo, že jsme podali kolektivní výkon, tým držel celou dobu pohromadě, hráčky se vzájemně podporovaly, celkově se mi dnes naše předvedená hra líbila.“

 

Jan Pimper
2021-04-04
více ...
Jsme rády za příležitost trénovat se ženami, říká Adéla Pazderová

Tým Černých andělů se v pandemické době, kdy nemohou probíhat ostatní mládežnické soutěže, připravuje v rozšířené sestavě. Stabilní tým žen rozšířila skupina starších dorostenek, aby bylo možné v případě potřeby hráčský kádr rozšířit. Jednou z mladých hráček, které se s ženami připravují, je Adéla Pazderová, která dres Černých andělů obléká druhým rokem.

 

Je to velký rozdíl připravovat se s ženským týmem než se starším dorostem?

 

Je to poměrně velký skok. Jednak protože jsme přišly do nového týmu, kde se musíme snažit také nějak zapsat. Je to pro nás i nejlepší způsob, jak využít čas, kdy se nehrají mládežnické soutěže. A jsme moc rády, že tuhle příležitost máme.

 

Jste nějak v kontaktu i s ostatními spoluhráčkami ze staršího dorostu?

 

Samozřejmě jsme pořád v kontaktu, podporujeme se a navzájem si fandíme. Jsme na holky pyšné, že to ještě pořád zvládají.

 

Když se vrátíme k trénování se ženami, co vás nejvíc překvapilo?

 

Tréninkové tempo je úplně jiné a hra se ženami je tvrdší. Ani jsem nečekala, že to bude takový rozdíl, ale překvapilo mě to. Já obecně s tréninky nemám problém, ale na některé věci jsem si musela zvyknout. Ale už jsem se oťukala a je to v pohodě. Přece jen se už s Áčkem připravujeme nějaký měsíc, takže už jsme si stačily zvyknout.

 

Když už je řeč o změnách, do Mostu jste přišla z Mělníka, byl to velký skok?

 

Když jsme přišla, neměla jsem zas až takový problém, protože jsem zvyklá trénovat se staršími kategoriemi, takže v tomhle ohledu to zas až takový skok nebyl. Ale je to samozřejmě něco trochu jinačího, v Mělníku jsme trénovali třikrát do týdne, tady jsme trénovali pětkrát týdně. Navíc jsem se to musela naučit skloubit se školou. Ze začátku to určitě náročné je, ale jak do toho člověk jednou skočí, dá se to zvládnout.

 

Mimochodem, co studujete? A jak zvládáte distanční výuku?

 

Studuji sportovní gymnázium tady v Mostě. Ze začátku bylo složitější si zvyknout na distanční výuku, navíc jak jsme začaly trénovat se ženami, bylo těžší to skloubit se školou, ale teď už je to v pohodě.

 

Na jaký zápas, který jste v Mostě odehrála, nejradši vzpomínáte?

 

V Mostě jsem druhým rokem a zápasů jsem za tu dobu moc neodehrála, v loňské sezoně se soutěž utnula zhruba v polovině, v letošní jsme toho taky moc neodehrály. Ale hezký zápas byl proti Olomouci za mladší dorostenky a dobrý zápas byl i proti Slavii. Tam hrálo roli i to, že jsem z Mělníka a ještě nikdy jsem proti Slavii nehrála, takže ten adrenalin byl zase trochu jiný. Já si ale užívám každý zápas, který hrajeme. A když se nám daří, tak je to samozřejmě nejlepší.

Jan Pimper
2021-04-03
více ...
Už se nemůžeme dočkat, až si zase zahrajeme, říká Eva Bezpalcová

Eva Bezpalcová, brankářská opora Černých andělů, má za sebou nejdelší karanténu z celého týmu. Stejně jako ostatní hráčky už ale naplno naskočila do přípravy na nedělní střetnutí s týmem Michalovců.

 

Do přípravy jste se zapojila jako poslední až před nedávnem, co se vlastně stalo?

 

Byla jsem čtrnáct dní doma v karanténě. Po jejím skončení jsem šla na test a už se radovala, že to mám úspěšně za sebou, když mi večer pípla SMS, že můj test byl pozitivní. Takže jsem se musela zavřít doma na dalších čtrnáct dní. Přitom jsem za celou dobu neměla žádné zdravotní potíže, vlastně jediným příznakem, že jsem Covid prodělala, je ztráta čichu.  

 

Může se brankář v  karanténě, tedy pokud mu to zdravotní stav dovolí, vůbec nějak individuálně připravovat?

 

Já měla tu výhodu, že jsem neměla žádné zdravotní potíže a opravdu každý den trénovala. Ondra Václavek mi poslal individuální cvičení, takže jsme dělala různé výpady, odrazy, koordinační cvičení, kliky nebo dřepy. A poctivě jsem se tomu každý den věnovala. Jenže domácí cvičení jsou přece jen něco jiného, než když člověk chytá na tréninku.  

 

A jaký byl po měsíci návrat „do života“?

 

Když m skončila karanténa a já poprvé vyrazila na kole, připadala jsem si, jako když mě pustili z vězení a hrozně jsem si to užívala.

A musím říct, že i po prvním tréninku znovu v hale jsem se cítila dobře. Až druhý den, když jsem se vzbudila, mě všechno bolelo. Byl to napoprvé celkem zápřah, ale pro mě to byl skvělý trénink, teprve když jsem se podívala na data ze sport testeru, zjistila jsem, že jsem spálila asi nejvíc kalorií v životě za házenkářský trénink.

 

Už v týdnu jsme se s trenérem bavili o tom, jestli je lepší hrát bez přestávky, nebo mít pauzu a moci se připravovat na jednoho konkrétního soupeře. Která z těchhle variant je pro vás lepší?

 

To je těžko říct. Mně asi víc vyhovuje, když se pořád hraje a člověk je v neustálém zápřahu, ale každý to může mít nastavené jinak a záleží i na aktuálním rozpoložení v týmu, těch faktorů je celkem hodně.

 

A jak se těšíte na víkendový zápas s Michalovcemi?

 

Na Michalovce se těším, ale my se těšíme všechny, celý tým. Už se nemůžeme dočkat, až si zase zahajeme. Je to po poměrně dlouhém čase zase ostrý zápas, a to je úplně něco jiného než trénování. Ani se nechce věřit, když se člověk podívá, kdy jsme naposledy hráli ligu. Je pravda, že teď je příprava dost intenzivní, ale věřím tomu, že to zvládneme nejen teď, ale i v nedělním zápase.

 

Utkání mezi DHK Baník Most a Iuventou Michalovce se hraje v neděli 4. dubna od 18:00 v mostecké sportovní hale. Zápas se hraje bez diváků, přenos by měl být k dispozici na webu TVCOM.

Jan Pimper
2021-04-01
více ...
Na týmu je vidět, jak se každým dnem vrací do pohody, říká Jiří Tancoš

Nezvykle v neděli 4. dubna čeká mostecké házenkářky po delší době ligové utkání. Naposledy si MOL ligu zahrály 20. února. Návrat po více než měsíční pauze bude o to zajímavější, že Černí andělé na domácím hřišti přivítají tým Michalovců. Jak příprava probíhá, jsme se zeptali trenéra mosteckého týmu Jiřího Tancoše.

 

Zatímco Michalovce jsou rozehrané, mostecký tým má za sebou pauzu, ale na druhou stranu má šanci se intenzivně připravit na konkrétního soupeře. Může to být výhoda?

 

 To se jen velmi těžko odhaduje, stačí si vzpomenout na domácí zápas s Dunajskou Stredou, kdy jsme oproti soupeři byli poměrně dobře rozehraní a nakonec to pro nás nebyla nijak velká výhoda. My se teď po delší době dostaneme do zápasu, hráčky budou mít chuť hrát, což by pro nás mohla být i trochu výhoda. O motivaci je asi zbytečné mluvit, se soupeřem jako jsou Michalovce je motivace vždycky. Ale celkově Je to spíš záležitost momentální formy, nastavení týmu, a to vždycky ukáže až  samotné utkání.

 

Může hrát roli i to, že se hraje netradičně v neděli?

 

Nemyslím si, hráčky jsou připravené hrát kdykoli, jsme zvyklí hrát v netradičních termínech a časech, takže nás neděle nemůže rozhodit. Pro nás je teď nejdůležitější začít zase normálně fungovat, trénovat a hrát, volna už bylo za poslední dobu až příliš. 

 

Černí andělé byli ještě začátkem roku týmem, který měl odehráno nejvíc zápasů, teď naopak musí ostatní dohánět. Nebude to příliš hektické?   

 

Je pravda, že teď jsme jedni z těch, kdo mají nahráno nejméně zápasů, a to nás ta těžká utkání teprve čekají. Ale na týmu je vidět, jak se každým dnem vrací do pohody. Je to zčásti logické, každý potřebuje čas, aby se dostal do formy. Všechny týmy po takových pauzách mohou spadnout do určité krize, ale tento týden už je zase lepší, než ten minulý. Zatím to vidím celkem dobře ale až samotný víkendový zápas ukáže, v jaké pohodě vlastně jsme.

 

Zápas DHK Baník Most proti Iuventě Michalovce se hraje v neděli 4. dubna v mostecké sportovní hale od 18:00 hodin. Zápase se hraje bez diváků, online přenos by měl být k vidění na webu TVCOM.

 

Jan Pimper
2021-03-31
více ...
Černí andělé už jsou naplno v tréninku

Po konci karantény a zdravotních testech už jsou Černí andělé naplno v tréninku, protože už začátkem dubna je čekají hned tři těžká utkání za sebou. Na domácí palubovce přivítají Michalovce (4. dubna), Porubu (7. dubna) a Prešov (10. dubna).

 

V tomto týdnu se snažíme o návrat k regulérním házenkářským tréninkům, bohužel začínáme tak trochu znova, několikatýdenní pauza je samozřejmě znát, a když se podobný restart opakuje poněkolikáté v sezoně, je dost obtížné dostávat se zpět do formy. Vnímáme,  že všechny hráčky ještě nejsou úplně ve své kůži a že na ně před koncem sezony bude o něco větší tlak, ale věříme, že se to změní a zlomí a podaří se nám dostat do slušné formy před zápasem s Michalovcemi, i když to samozřejmě ještě nebude ideální,“ uvedl k aktuální přípravě Černých andělů trenér Jiří Tancoš. „Víme i z ostatních klubů, jak se týmy po dlouhé pauze obtížně vzpamatovávají. Potýkají se s tím nejen házenkáři, ale všechny sporty a budeme se s tím muset vyrovnat i my,“ doplnil.  

 

Černí andělé to s intenzivní přípravou před náročnými zápasy myslí vážně, proto nepoleví ani během nadcházejícího víkendu. „Trénujeme i v sobotu, máme v plánu si zahrát, proto rozdělíme hráčky a nasimulujeme zápas, abychom si zkusili nějaké akce ve hře. Teď jsme ve fázi, kdy bychom měli trénovat vlastně pořád. Je ale jasné, že to není úplně možné a hráčky si potřebují také odpočinout, takže neděle už bude zase volná,“ uzavřel trenér.

Jan Pimper
2021-03-25
více ...
Černí andělé se postupně vracejí do sportovní haly, už znají termíny zápasů do konce základní části

Z tábora Černých andělů se v posledních dnech ozývají dobré zprávy, většině hráček už skončila karanténa a po testování a nezbytných vyšetřeních se postupně vracejí do plné zátěže a začínají trénovat.

Všem 13 hráčkám, které byly pozitivně testovány na Covid-19, skončila karanténa a prošly zátěžovým testováním a vyšetřením na EUC klinice, oddělení sportovního lékařství v Ústí nad Labem, kde se zjišťuje, nakolik měla nemoc vliv na jejich celkový zdravotní stav. Výsledky jsou velmi pozitivní, protože se prokázalo, že nemoc neměla velký vliv na funkci srdce a plic v zátěži a hráčky jsou připravené se vrátit do obvyklé zátěže. Hráčky, které byly negativně testovány, absolvovaly krevní testy, které měly ukázat množství protilátek proti nemoci CoVId-19. Až na jedinou výjimku mají všechny zbylé hráčky protilátky a jsou zdravotně v pořádku, takže se mohou naplno zapojit do tréninku,“ sdělil kondiční trenér Černých andělů Ondřej Václavek. Dostatek protilátek navíc naznačuje, že Černí andělé by už měli být dostatečně chránění před onemocněním Covid-19 až do konce play off.

Družstvo se tak už v tomto týdnu mohlo postupně začít připravovat v mostecké sportovní hale. „Prozatím jsou tréninky koncipovány jako volnější, 14 dnů bez sportovní aktivity je hodně, kombinujeme kondici s házenou, v předposledním březnovém týdnu už bychom se měli vrátit do plné tréninkové zátěže. Silově nám toho během karantény mnoho neuteklo, také herní návyky se naštěstí vrací poměrně rychle. Vše se ale bude ještě v následujících dnech zlepšovat, jak bude přibývat házenkářské přípravy,“ doplnil Václavek.  Tým je v přípravě kompletní, chybí pouze brankářka Eva Bezpalcová, které pozitivní test před reprezentační akcí nuceně prodloužil karanténu, naopak slibně se vyvíjí rekonvalescence Terezy Eksteinové, která už by se mohla zapojit do bojů play off.

Černí andělé už mají také jasno, jak bude vypadat jejich nejbližší program do konce základní části nejvyšší ženské soutěže. V neděli 4. dubna je čeká domácí utkání proti Michalovcům, o tři dny později (7. 4.) přivítají v mostecké sportovní hale tým Poruby a hned v sobotu 10. dubna se opět na domácí palubovce střetnou s týmem Prešova. Po reprezentační přestávce se Černí andělé v neděli 25. dubna opět v Mostě utkají se Šaľou, ve středu 28. dubna je čeká zápas v Olomouci. Základní část soutěže zakončí mostecké házenkářky 1. května v Michalovcích. O týden později bude rozehráno play off.

Jan Pimper
2021-03-19
více ...
Odešel Karel Baksa, patriot mostecké házené

Začátkem března zasáhla mosteckou házenkářskou veřejnost smutná zpráva. Dne 6. března 2021 dotlouklo srdce mosteckého patriota házené, pana Karla Baksy. Zemřel ve věku nedožitých 96 let.

 

Karel Baksa patřil k průkopníkům, zakladatelům a propagátorům házené v regionu. Se sportem paradoxně začínal jako fotbalista, ale po úrazu nohy se soustředil výhradně na házenou. Ve 40. letech 20. století hrál jako dorostenec za DTJ Most, později Baník Most, Dynamo Most. V dalších letech se z křídelního hráče stal úspěšným trenérem mládeže i družstva mužů.

 

V 70. letech jsem měl možnost poznat pana Karla Baksu osobně. Byl to moudrý rádce, sportovní stratég, někdy až puntičkář, což vycházelo z jeho profese hodináře. Přísný, ale kamarádský trenér. Pod jeho vedením jsme postoupili do 1. dorostenecké ligy. V roce 1975, kdy byla dostavěna Mostecká sportovní hala, stál při sloučení mosteckých oddílů Baníku házené (ženy), Dynama Most a Baníku česká házená. Oddíl házené Baník Most se tak stal jedním z největších v tehdejší ČSSR.  

 

Dlouhá léta byl Karel Baksa poctivým návštěvníkem a pozorným pozorovatelem družstva DHK Baník Most. Fandil „A“ týmu žen od doby, kdy hrály 1. ligu. Házenou měl moc rád a ještě ve třiadevadesáti letech chodil na zápasy do haly pěšky.

 

Rozloučení se zesnulým proběhlo v rodinném kruhu. Čest jeho památce.

 

                                                                                                                                         Petr Sadílek

 

Petr Sadílek
2021-03-17
více ...