generální partneři
sledujte nás
Nejmladší kategorie trénují online

Přestože současná situace sportu příliš nepřeje, neznamená to, že sportovní aktivity musely skončit úplně. Nejmladší házenkářské kategorie DHK Baník Most nyní alespoň zčásti mohou cvičit i doma, trenérky pro ně totiž připravují tréninky online.

 

Po zkušenostech z jara jsme se rozhodli začít trénovat online za pomoci mobilní aplikace. Samozřejmě se nejedná o plnohodnotný trénink, zaměřujeme se především na fyzický rozvoj. Samy jsme matky a víme, jak je někdy obtížné zajistit během dne dětem dostatek pohybu,“ vysvětlila Eva Vostárková trenérka mládežnických kategorií DHK Baník Most.

 

Online setkání s trenérkami probíhají třikrát týdně, obvykle trvají mezi 30 a 60 minutami a jsou určené pro mladší žákyně (ročníky 2008/2009) i minižačky a přípravku (ročníky 2010 a mladší). Starší věkové kategorie mají individuální tréninkové plány. „Snažíme se, aby cvičení nebyla nijak náročná ani na vybavení a aby se dala zvládnout i v bytě, takže každému stačí prostor zhruba jedenkrát dva až tři metry,“ vysvětlila trenérka.

 

Na cvičení na dálku není zapotřebí ani žádné speciální technické vybavení, využívat mohou to, co používají k online školní výuce.  „Ve vedení tréninků přecházíme na aplikaci XPS network. Trenéři mládeže absolvovali online školení a postupně připravují tréninkové náplně,“ uzavřela Eva Vostárková.

Jan Pimper
2020-10-22
více ...
Soupeřem Černých andělů v Evropské lize bude maďarský Vác

Soupeřem Černých andělů ve třetím kvalifikačním kole Evropské ligy bude maďarský tým Vaci NKSE. Jak hodnotí los trenéři mosteckých házenkářek?

 

Jiří Tancoš: „Vác patřil mezi týmy, které jsem si celkem přál. Maďarská liga je velmi kvalitní soutěž, náš soupeř se pohybuje kolem šestého místa v tabulce, teoreticky by měl být o něco slabší než třeba Debrecen, se kterým jsme se utkali v loňském pohárovém ročníku. Takže za normálních okolností by se jednalo o soupeře, proti kterému máme šanci uspět. Teď ale záleží hlavně na tom, jak se budeme moci v následujících třech týdnech připravovat. Maďarská liga se hraje, náš soupeř bude mít za sebou těžká utkání, my jsme na palubovce v mistrovském utkání stáli naposledy před měsícem. Společná příprava v hale je pro nás teď nesmírně důležitá.“

 

Ondřej Václavek :„Já osobně jsem s tímto soupeřem spokojen. Mohli jsme dostat mnohem náročnější týmy. Pozitivní je, že nemusíme cestovat do Ruska nebo třeba Turecka, i když otázkou zůstává, jak se bude vůbec cestovat a jak hrát. Maďarská liga patří podle mne společně s francouzskou k nejkvalitnějším na světě, v tomto ohledu je to také pozitivum, my zkušenosti s maďarskou házenou máme z loňské sezony také, obzvlášť v konfrontaci s Debrecenem jsme se přesvědčili, že jsme schopni uhrát dobrý výsledek. Co jsem měl možnost nakouknout do maďarské ligové tabulky, měl by být Vác tým zhruba na naší úrovni, který je za normálních okolností hratelný, za současné situace pro nás ale bude každý soupeř náročný. V náš neprospěch mluví fakt, že oni budou mít v době pohárového zápasu za sebou zhruba jedenáct náročných ligových střetnutí, my máme za sebou aktuálně čtyři zápasy v MOL lize a měsíční pauzu bez jediného utkání. Po kondiční stránce jsme na tom velmi dobře, pokud se budeme moci intenzivně připravovat v následujících týdnech, myslím, že jsme schopni uhrát slušný výsledek.“

 

Radek Maděra: „Pro mne to byl jeden z týmů, které jsem si přál, jedná se o velmi kvalitního soupeře přibližně na naší úrovni. Každoročně se v maďarské lize pohybuje do šestého místa a v pohárech je schopen probojovat se do skupinové fáze. Oproti jiným maďarským týmům, jako je třeba Siófok, který je v Evropské lize nasazen rovnou do skupinové fáze, je pro nás ale mnohem lépe hratelný. Dokážu si představit, že to bude velmi zajímavý souboj, po kvalitativní stránce by se mělo jednat o vyrovnané utkání, ve kterém budou rozhodovat drobnosti. O tom, jak se bude hrát nebo cestovat mezi jednotlivými státy, se bude rozhodovat během následujících dní, a protože se situace neustále mění, je jen velmi těžké cokoli předjímat.“

 

První zápasy třetího kvalifikačního kola Evropské ligy by se měly odehrát o víkendu 14. a 15. listopadu, odvetná utkání o týden později.

Jan Pimper
2020-10-20
více ...
Soupeře pro Evropskou ligu vylosují Černým andělům v úterý

V úterý 20. října by mostecké házenkářky měly znát svého soupeře ve 3. kvalifikačním kole Evropské ligy (dříve Pohár EHF). Mezi týmy, se kterými se v polovině listopadu mohou utkat, je i trojice, kterou už dobře znají.

 

Z dvanácti týmů, na které ve třetím kvalifikačním kole Evropské ligy můžeme narazit, jsou tři, se kterými už jsme se v minulosti na evropské úrovni střetli. Jde o DVSC Schaeffler z maďarského Debrecenu, který nás vyřadil v loňském ročníku poháru. Naopak přes ruský tým HC Zvezda jsme v minulosti v poháru úspěšně přešli. A naším soupeřem mohou být i TUSSIES Metzingen, na které jsme narazili v poháru dokonce dvakrát a ani jednou se nám je nepodařilo přehrát,“ nastínil Radek Maděra z DHK Baník Most. „Obecně je ale skupina velmi silná, jsou v ní zástupci všech házenkářských velmocí, takže je jen velmi obtížné vybírat soupeře, se kterým bychom se chtěli utkat. Snad nejméně rádi bychom cestovali do Ruska,“ doplnil Radek Maděra.

 

I mezi ostatními týmy Evropské ligy jsou ale týmy mosteckým házenkářkám dobře známé. Z druhého kola kvalifikace do dalších bojů úspěšně postoupil Thüringer HC s Markétou Jeřábkovou v sestavě, která s německým týmem v Mostě na konci léta hrála turnaj O pohár Českého porcelánu Dubí. Ve druhém kole naopak vypadly slovenské Michalovce pod vedením bývalého mosteckého trenéra Petera Dávida. Jejich přemožitelkami se staly hráčky francouzského Paris 92, v jehož sestavě nastupuje česká reprezentantka Veronika Malá.

 

Losování proběhne v úterý 20. října v 11:00 hodin, živý přenos připravuje EHFna sociálnch sítích, sledovat jej můžete na facebooku EHF

 

Jan Pimper
2020-10-19
více ...
Příprava na Evropskou ligu je pro nás velmi důležitá, říká manažer Černých andělů

Nejvyšší domácí soutěž se zastavila, tréninky je možné dělat jen ve velmi omezeném režimu, přesto se život v DHK Baník Most nezastavil a ženský A tým se chystá na zápasy Evropské ligy. O tom, jak budou vypadat nadcházející týdny mosteckých házenkářek, jsme mluvili s manažerem Rudolfem Jungem.

 

Jak probíhá současná příprava Černých andělů?

 

Od chvíle, kdy bylo vydáno rozhodnutí, které nám prakticky znemožnilo trénovat, mají hráčky individuální tréninkové plány a připravují se samostatně, podobně, jako tomu bylo na jaře. Nemusíme proto řešit, kde se fyzicky nacházejí a své tréninkové úkoly si řeší. Část hráček zůstala v Mostě, část odcestovala za svými rodinami. Tento model přípravy končí ve středu 21. října ráno, pak se opět všichni sjedou do Mostu a do konce týdne bude pokračovat společná příprava venku. V dalším týdnu už by snad mohla být vydána výjimka na společnou přípravu v hale, protože nás čekají zápasy Evropské ligy, už v úterý bychom měli znát los, kdo bude naším soupeřem.  Po losování se na našich webových stránkách objeví rozhovory jak s Radkem Maděrou, který tyto záležitosti v klubu koordinuje, ale také komentáře hráček a trenérů.

 

Dá se za současné situace nějak vůbec plánovat příprava na Evropský pohár?

 

Od 26. října už snad bude vydána výjimka pro společnou přípravu v hale, pokud by to nevyšlo, budeme to mít hodně složité, ale máme nachystané i další alternativy, jak přípravu před evropskými poháry zvládnout. Je ale velmi pravděpodobné, že nás rozhodující dvojzápas Evropské ligy bude čekat bez zátěže v domácí soutěži, protože MOL liga se s největší pravděpodobností nerozběhne. Třetí kolo Evropské ligy je naplánováno na týden mezi 15. a 22. listopadem. Hraje se sice až za měsíc, ale to je na přípravu velmi krátká doba a za současné situace se toho moc plánovat nedá.

 

Očekávají se nějaká speciální opatření i před zápasy Evropské ligy?

 

Pravděpodobně budou před zápasy Evropské ligy povinné testy na covid, také proto jsme do soutěže přihlásili maximální počet, tedy pětadvacet hráček, abychom měli dostatečně širokou soupisku pro případ, že by z kádru někdo nuceně vypadl. Uděláme všechno proto, abychom mohli domácí zápas Evropské ligy odehrát v Mostě.

 

Pro nás jsou tyto zápasy velmi důležité, chceme se na ně připravit co nejlépe. Od toho, jak dopadne listopadový dvojzápas se bude také odvíjet hodnocení, jak úspěšná bude naše letošní sezona.

Jan Pimper
2020-10-17
více ...
Mladší dorostenky si po divokém závěru přivezly z Hájů vítězství

HC Háje Praha – DHK Baník Most  33:34 (17:16)

Divokou jízdu, která se rozhodla až v posledních minutách, zažily o víkendu prvoligové mladší dorostenky Černých andělů. Nakonec utkání proti pražským Hájům vyhrály o gól 34:33, když ještě pět minut před koncem prohrávaly o čtyři branky.

 

Na Háje se nám už tradičně nedaří, dlouhodobě s nimi máme špatné výsledky. Vloni jsme na jejich palubovce sice vyhráli o sedm branek, ale celý zápas jsme vedli maximálně o dvě branky a také až na konci se nám je povedlo zlomit. Obecně jde o soupeře, který nám nesedí, způsob jeho hry nám nevyhovuje a ani neodpovídá tomu, na co se standardně připravujeme,“ vysvětlil trenér mladších dorostenek Ondřej Václavek.

 

Hodně míčů jsme ztratili díky nepřesné střelbě, neproměňovali jsme šance, a když se k tomu následně přidaly individuální chyby, které soupeř dokázal potrestat, prohrávali jsme v poločase o branku. Zajímavostí je, že jsme během utkání vyzkoušeli tři typy obrany. Prakticky celý první poločas jsme hráli jednu obranu a dostali šestnáct branek, což není málo, ale zase ani příliš. Ve druhé půli jsme hráli naší typickou obranu s vysunutím hráček a následně na konci zápasu v oslabení jsme vyzkoušeli osobní obranu, která zafungovala. Soupeři nevycházela střelba z nepřipravených a nekomfortních pozic, nám se dařilo jeho chyby trestat a díky tomu jsme nakonec o gól vyhráli,“ připomněl trenér s tím, že se sice nejednalo o nijak pohledný zápas, ale nakonec si mostecký tým odvezl ze soupeřova hřiště plný počet bodů.

 

Tým si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, kterou předvedl především v poslední fázi zápasu, když jsme hráli osobní obranu a povedlo se nám otočit utkání, ve kterém jsme ještě šest minut před koncem prohrávali o čtyři branky. Získané body jsou sice milé, ale hlavně se děvčata mohla na vlastní kůži přesvědčit o tom, že jsou schopná zvládnout a otočit zdánlivě rozhodnutý zápas,“ dodal Ondřej Václavek.

 

Nadcházející období, kdy se sportovní život v Česku nuceně zastaví, by mělo být pro mladší dorostenky vítanou příležitostí k nabrání kondice, protože uplynulé týdny byly podle tenéra věnovány především házenkářské přípravě.

 

Sestava a branky DHK Baník Most: Adéla Martinková 2, Eliška Řádová 3, Valentina Schüllerová 2/1, Anna Chaloupková, Aneta Křepelová 8, Kamila Skácelová 1, Markéta Růžková, Adriana Kvačková, Adéla Protivová 5/1, Adéla Pejšová 2, Tereza Pazderová 2, Adéla Brabcová 5/1, Marcela Skácelová 2, Agáta Špuláková, Sofie Behenská 1, Sára Hojerová 1.

Jan Pimper
2020-10-13
více ...
Starší dorostenky v neděli zdolaly pražské Háje

Starší dorostenky Černých andělů stihly před vynucenou čtrnáctidenní pauzou přivézt dva body z palubovky Hájů. Nad pražským týmem zvítězily 31:20 (15:10).

 

V neděli nás čekal tým HC Háje Praha, což je sice papírově slabší soupeř, ale věděli jsme, že se bude jednat o náročné utkání, hlavně z hlediska tempa. Už před zápasem jsme si stanovili úkoly, které hráčky na palubovce úspěšně plnily. Zejména defenziva pracovala velmi dobře, dohodli jsme se, že nechceme dostat více než dvacet branek a když se podíváme na výsledek 31:20, tak se nám to podařilo splnit,“ uvedl po zápase Pavel Farář, trenér mosteckých starších dorostenek.

 

Naopak s výkonem svého týmu v útoku trenér zcela spokojen nebyl. „Vlastní nedisciplinovaností jsme se připravovali o šance a zbytečnými ztrátami míčů jsme dávali soupeři možnost, aby se držel na dostřel,“ doplnil trenér s tím, že definitivně výrazněji přehrát a zpečetit vítězství se jeho svěřenkám podařil až v poslední fázi utkání.

 

Zatím mohu být s výsledky spokojen, ale máme pořád na čem pracovat. Věřím, že herní pauza nebude příliš dlouhá. Prozatím jsme v naší přípravě byli nuceni udělat určité změny, ale pokračujeme dál, a dokud to situace dovolí, budeme se s většinou týmu připravovat venku. Potěšující pro mne je, že většina hráček na tento způsob přípravy reagovala příznivě a my se jej budeme snažit udržet co nejdéle,“ uzavřel trenér.

 

Sestava a branky DHK Baník Most: Eliška Jindřichová 3, Adéla Krbcová 3, Adéla Pazderová 3, Kateřina Pavlíková 2, Kristýna Turčanová 1, Andrea Rudincová 4, Viktoria Jeníčková, Adéla Pokorná 1, Adéla Čásová 4, Barbora Kroftová 4, Linda Stará 1, Ema Veselovská 1, Jana Kašparová, Kateřina Filová, Markéta Zemanová 1, Natálie Maxová 3.

Jan Pimper
2020-10-12
více ...
Házenkářky se po nových vládních opatřeních začnou znovu připravovat individuálně

Po čtvrtečních vládních opatřeních a omezeních většiny volnočasových aktivit včetně sportu, musely svůj program upravit i mostecké házenkářky.

 

Dokud je to možné, dokončíme přípravu v hale, následně se hráčky rozjedou domů a začnou se připravovat doma individuálně, obdobným způsobem, jako jsme to dělali na jaře,“ nastínil plány na následující dny kondiční trenér Černých andělů Ondřej Václavek.

 

Individuální příprava je prozatím naplánována na týden, poté se vyhodnotí a podle aktuální situace se bude postupovat dál. „Oproti jaru jsme v trochu jiné pozici, přece jen už je podzim a některé činnosti už nebude tak snadné dělat venku. Nezbývá nám ale nic jiného než se přizpůsobit, protože se potřebujeme udržet v kondici před blížícím se startem evropských pohárových soutěží,“ doplnil trenér.

 

Podle pokynů vydaných Českým svazem házené k organizaci soutěží v období od 9. do 25. 10. 2020 se v období od 9. do 11. 10. 2020 uskuteční veškerá mistrovská utkání organizovaná ČSH či KSH, avšak s omezením dle pokynů ze 7. 10. 2020.

V období od 12. do 25. 10. 2020 se veškeré sportovní akce organizované ČSH či KSH ruší. Všechna zrušená utkání budou sehrána v náhradních termínech, o nichž budou kluby informovány na základě vývoje krizových opatření.

Jan Pimper
2020-10-09
více ...
Černí andělé přišli o víkendový zápas, volno ale nemají

Víkendový zápas proti Dunajské Stredě byl sice odložen, Černí andělé ale v tréninkovém tempu nepolevují, spíše naopak. Po pauze, která byla způsobena nejen koronavirem, ale také reprezentační přestávkou, se mostecké hráčky opět vracejí k tomu, čemu se věnovaly od ostrého začátku sezony.

„Vracíme se k našim vlastně normálním činnostem, pilujeme obranné i útočné systémy, chceme navázat na to, co jsme už začali a ještě to vylepšit. Potřebujeme si to všechno zautomatizovat a oživit, což je samozřejmě nejlepší si vyzkoušet v utkání, proto jsme ve středu vyrazili na přátelské utkání do Břví, aby si hráčky všechno vyzkoušely i přímo v zápase a nikoli jen na tréninku prosit sobě navzájem,“ vysvětlil trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

Ani koncem týdne, přestože mají volno, tréninková zátěž Černých andělů nepoleví. „Tentokrát to máme trochu odlišné, protože ve čtvrtek je sice po zápase volno, ale pak už zase trénujeme. Už na začátku týdne jsme měli jasno v tom, že pokud bude náš sobotní zápas s Dunajskou Stredou odložen, budeme dvoufázově trénovat i během víkendu. Měla by to pro nás být taková příprava před utkáním v Porubě, ovšem v tuto chvíli je velmi obtížné se koncentrovat a připravovat na konkrétního soupeře, protože nikdo příliš nedokáže odhadnout, s kým a zda se vůbec bude hrát. Budeme tedy dál pokračovat v činnostech, na kterých pracujeme od začátku týdne,“ doplnil trenér.

Jan Pimper
2020-10-08
více ...
Výjimka pro cestování na Slovensko nevyšla, Černí andělé mají o víkendu volno

Výjimka pro házenkářské týmy pro cestování mez Českem a Slovenskem na zápasy MOL ligy neprošla. Soutěž tak prozatím budou hrát zvlášť české a slovenské týmy mezi sebou. 

Na základe potvrdenia od MŠVVaŠ SR, ktoré vynaložilo veľké úsilie na podporu nášho návrhu odohrať česko-slovenské zápasy v „bubline“, žiaľ (v tejto situácii vyhlásených núdzových stanov a vysokého počtu pozitívnych na COVID-19 v oboch krajinách), výnimka nebude udelená zo strany Úradu verejného zdravotníctva,“ informoval kluby ředitel MOL ligy Peter Brunovský ze Slovenského svazu házené s tím, že slovenské instituce vyjádřily podporu odehrání zápasů v rámci svých zemí s možností později opět v případě potřeby požádat o výjimku.

 

Vychádzame z faktu, že pokiaľ je možnosť hrať zápasy, budeme hrať, pretože to je pre športovcov najpodstatnejšie. Pre najbližšie kolá upravíme vyžrebovanie zápasov tak (snaha o čo najmenšie zásahy), že ak v danom kole mali hrať spolu české družstvá, tak tieto zápasy budú bez zmeny a ostatné české družstvá spárujeme, pokiaľ to bude možné,“ doplnil ředitel MOL ligy. „Veríme, že od 9. 1. 2021 budeme môcť pokračovať česko-slovenskými a zostávajúcimi česko-českými zápasmi,“ uzavřel Peter Brunovský.

 

Podle aktuálního návrhu tedy bude odložen zápas s Dunajskou Stredou, který Černí andělé měli odehrát v sobotu 10. října. Další utkání čeká mostecké házenkářky ve středu 14. října v Porubě, v sobotu 24. 10. by se Černí andělé měli na domácí palubovce střetnout s Olomoucí a o týden později by měli vyrážet na zápas do Písku.

Jan Pimper
2020-10-07
více ...
Jednání o výjimce pro cestování na Slovensko pokračují

"Na základe informácií z MŠVVaŠ SR má najneskôr zajtra prebehnúť ďalšie kolo rokovaní na úrovni ministerstiev SR, Úradu verejného zdravotníctva a hlavného hygienika ohľadom povolenia tzv. „bubliny“ na prechod družstiev medzi hranicami SR a ČR na výnimku,“ informoval kluby ředitel MOL ligy Peter Brunovský ze Slovenského svazu házené.

 

Pokud by jednání na slovenské straně dopadla úspěšně, soutěž by mohla pokračovat beze změn tak, jak byla před sezonou rozlosována.

 

V případě, že k dohodě nedojde, je pravděpodobné, že by se do konce roku odehrála jen vzájemná utkání mezi českými a slovenskými kluby. „Najdôležitejšie je, aby družstvá aj v tejto situácii mohli odohrať svoje zápasy a po novom roku (veríme, že sa situácia zlepší), by sa dohrali ostávajúce zápasy,“ doplnil ve zprávě ředitel MOL ligy s tím, že definitivní stanovisko by mělo být známo do středečního poledne.

 

Už v sobotu 10. října by na domácí palubovce měli Černí andělé přivítat tým Dunajské Stredy.

Jan Pimper
2020-10-05
více ...
Starší dorostenky na domácí palubovce uspěly

DHK Baník Most – DHC Plzeň 31:24 (18:14)

Proti soupeřkám z DHC Plzeň se o víkendu postavily hráčky Černých andělů také v rámci dalšího kola první ligy starších dorostenek.

Do dalšího domácího zápasu jsme nastupovali s tím, že oproti minulému kolu chceme udržet konstantnější výkonnost a zbavit se hlavně střelby, kdy vůbec netrefíme zařízení, což se nám stalo v minulém kole v Plzni, kdy jsme měli skoro čtrnáct ran mimo bránu. To je příliš velký počet a brzdí nás to ve hře,“ nastínil taktiku Pavel Farář, trenér starších dorostenek.

Nehráli jsme vůbec špatně, dostávali jsme se do šancí, ale pořád se potýkáme s tím, že neproměňujeme vložené situace. I když jsou zahrané poměrně dobře, neskončí gólem a z protiútoku pak inkasujeme, což je samozřejmě nápor na psychiku. Je to škoda, protože si dokážeme vytvářet šance, ale místo toho, abychom soupeři utekli na větší brankový rozdíl a uklidnili se, dostáváme se pod tlak a děláme chyby, které bychom normálně vůbec nedělali,“  připomněl trenér. S výkonem svých svěřenek byl ale spokojen, a přestože se týmu úplně nedařilo, zápas nakonec dovedl do úspěšného konce

Potěšující zprávou pro mě je, že tento tým má sílu a dokáže zápas otočit, zvrátit ale také udržet. Poměrně dobře nám funguje defenziva, spolehlivě chytá brankářka Jana Kašparová, a to je skvělé, protože se máme od čeho odrazit a když se nám nedaří vpředu, jsme schopni to vzadu uhlídat. Právě to si myslím, nakonec rozhodlo dnešní utkání,“ dodal Pavel Farář.

Sestava a branky DHK Baník Most: Eliška Jindřichová 1, Simona Sokolová, Natálie Maxová 1, Barbora Kroftová 3/2. Kateřina Pavlíková 2, Adéla Krbcová 1, Markéta Zemanová 6/2, Adéla Čásová 6, Viktoria Jeníčková 1, Adéla Pokorná 4, Jana Kašparová, Ema Veselovská 1, Kristýna Turčanová 2, Adéla Pazderová 2, Linda Stará 1.

Jan Pimper
2020-09-29
více ...
Mladším dorostenkám se dařilo, i když s rozdílnými výsledky

DHK Baník Most B – HK Slavia VŠ Plzeň 18:20 (7:10)

DHK Baník Most B se o víkendu představil ve druhé lize mladších dorostenek Čechy na domácí palubovce v Ústí nad Labem a tentokrát jeho hráčky předvedly mnohem lepší výkon než o týden dříve v Kynžvartu. Nakonec ale Černí andělé těsně o dvě branky prohráli.

Tentokrát se jednalo z naší strany o mnohem lepší zápas než v Kynžvartu, po celou dobu to byla vyrovnaná bitva, i když z toho nakonec bylo vítězství pro Plzeň. Nepovedl se nám první poločas, kdy se děvčata trochu bála hrát, bojovnost přišla až ve druhé půli, tam jsme přidali na kvalitě i bojovnosti. I když se tohle zlepšení nakonec neodrazilo ve výsledku, rozhodně to bylo znát na palubovce, byla to hezčí podívaná,“ komentoval výsledek Ondřej Václavek, trenér mladších dorostenek mosteckého Baníku.

I když to tentokrát nebyla výhra, panuje z naší strany s tímto zápasem spokojnost, protože přesně splnil to, s tím jsme druhou ligu mladšího dorostu rozjížděli. Má to být dobrá příležitost pro naše hráčky, které tolik nehrají v A týmu a potřebují se vyhrát, případně ještě neumí zvládnout tu tíhu, že jsou to ony, kdo zodpovídá za výsledek. Právě tato utkání jim v tom hodně pomáhají a díky nim už by zanedlouho mohly zaujmout místo v A týmu,“ doplnil trenér.

Sestava a branky DHK Baník Most B: Adéla Pejšová 3, Adéla Eberlová, Rozálie Macháčková 4/2, Barbora Jirotová 2/1, Markéta Mrvišová 2, Anna Bechyňská, Tereza Šnýdrová, Viktorie Broďáni 1, Michaela Vicherová 2, Sára Hojerová, Alena Vránová 1, Karolína Mocková 1, Eliška Řádová, Barbora Soukupová, Adriana Kvačková 2.

 

DHK Baník Most – DHC Plzeň 40:22 (23:14)

V neděli 27. září odehrály mladší dorostenky DHK Baník Most další kolo prvoligové soutěže, ve kterém změřily síly s DHC Plzeň. Také ony měly po nevydařeném zápase ve Strakonicích co napravovat a na domácí palubovce se jim to podařilo.

DHC Plzeň je pro nás vždycky těžký soupeř, se kterým máme celkem vyrovnanou bilanci, a osobně jsem moc rád, že tentokrát jsme podali mnohem lepší výkon než ve Strakonicích. Dali jsme vlastně skoro stejně branek jako minule, ale dostali jen polovinu, což je obrovský rozdíl. Podařilo se nám zlepšit obranu, ale především jsme během týdne zapracovali na tom, abychom neměli třicet ztrát míčů přihrávkami a technickými chybami, a dnes jsme se na nižší číslo dostali. Už jsme se dokázali daleko lépe prosazovat, zlepšila se střelba, hráčky byly trochu trpělivější, než v předešlých zápasech a herně se vracíme k tomu, kde jsme byli v době přípravy, když jsme hráli s Thüringerem a dalšími týmy,“ uvedl pozápase trenér mladších dorostenek Ondřej Václavek.

Spokojený byl trenér i s týmovým výkonem mladších dorostenek, včetně spolupráce v obraně. „Celkově vzato jsem s výsledkem i předvedenou hrou spokojený, ještě bychom chtěli dosáhnout menšího počtu technických chyb, na druhou stranu je ale třeba brát v potaz i to, že jsme hráli s jedním z týmů ze špičky soutěže. Nebyl to rozhodně lehký zápas a jsem rád, že jsme ho takhle dobře zvládli,“ uzavřel trenér.

Sestava a branky DHK Baník Most: Karolína Mocková 1, Adéla Brabcová 5/2, Markéta Růžková, Eliška Řádová 2, Tereza Pazderová 1, Anna Chaloupková, Adéla Pejšová Adéla 3, Adéla Protivová 8/1, Sofie Behenská 3, Aneta Křepelová 2, Valentina Schüllerová 3, Adriana Kvačková 4, Kamila Skácelová, Marcela Skácelová 7, Markéta Mrvišová 1.

 

Jan Pimper
2020-09-27
více ...