První finálové střetnutí na Slavii Černým andělům nevyšlo

První finálové střetnutí se Slavií Černým andělům nevyšlo, soupeřky si do Mostu povezou šestibrankový náskok po výhře 32:26 (19:12).

 

Z naší strany se tentokrát jednalo o mimořádně nepovedený zápas, Slavia byla lépe naladěná, hrála uvolněněji, trochu hrálo roli i štěstí, nám naopak více věcí nevycházelo, ale tentokrát hrál soupeř tak, jak se má finále hrát, a to nás možná i trochu zaskočilo,“ uvedl po utkání trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

 

Mosteckým hráčkám nevyšel už úvod utkání, v poločase prohrávaly o sedm branek. Ve druhé půli navýšila Slavia svůj náskok až na hrozivých 11 branek, ovšem Černým andělům se podařilo rozdíl snížit na konečných šest gólů. „Propadávali jsme jak v obraně, tak v útoku, trochu to připomínalo zápas v Plzni, kde jsme také prohrávali vysokým rozdílem. Myslím ale, že to ani tak nebylo kvalitou soupeře, který tentokrát hrál na hranici svých možností, což se nám tentokrát nepovedlo. Atmosféra na Slavii přitom byla skvělá, měli jsme za zády spoustu našich fanoušků, které jsme bohužel svým výkonem zklamali a budeme se muset doma hodně snažit, abychom výsledek zvrátili,“ doplnil trenér.

 

Šest branek rozdíl ale ještě neznamená ztrátu, kterou by nešlo dohnat. A Mostecký tým se o to rozhodne bude v sobotu 20. května na domácí palubovce snažit. „Neměli jsme ideální den, zápas nám nevyšel, ale je před námi druhé finálové střetnutí na domácí půdě a my musíme udělat všechno pro to, abychom ho zvládli. Budeme si muset nejprve sednou a všechno dopodrobna rozebrat. V našem dnešním výkonu bylo tentokrát příliš mnoho nedostatků, takže pokud budeme chtít vyhrát, budeme se muset velmi výrazně zlepšit. Jako celý tým jsme tentokrát neodvedli své maximum a pokud chceme vyhrát, budeme ze sebe muset vydat úplně vše. Bude to mimořádně obtížné, ale rozhodně to není nemožné a už jsme v minulosti mnohokrát prokázali, že to umíme,“ uzavřel Jiří Tancoš.

 

Finálová odveta se hraje v mostecké sportovní hale v sobotu 20. května opět od 17:10 hodin.

Jan Pimper