hlavní partneři
sledujte nás

Černí andělé doma remizovali s Olomoucí

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 25:25 (14:14)

Nečekané drama se odehrálo v Mostě, který hostil Olomouc. Skóre sice otevřely domácí hráčky, ale soupeř v deváté minutě vyrovnal a až do poločasu se hrála velmi vyrovnaná partie, ve které domácí naopak museli dotahovat náskok Olomoučanek, což se jim povedlo a po třiceti minutách svítil na ukazateli skóre výsledek 14:14. Ani ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, Olomouc většinu druhé půle vedla, domácí ale dokázali náskok smazat. Ještě minutu před koncem to vypadalo, že by si Olomouc mohla z Mostu odvézt vítězství, protože vedla nejtěsnějším rozdílem 25:24, domácí Adéla Stříšková ale z poslední akce vyrovnala a utkání tak skončilo remízou 25:25.

Nejlepší střelkyně: Cholevová 7/1, Andrýsková a Mikulčík 4, Stříšková 4/2 – Smějová 5/2, Jansová a Fryčáková 4, Kuxová 4/2. Rozhodčí: kateřina Brzósková, Marta Sovová. Sedmimetrové hody: 3/3- 4/4. Vyloučení: 2/3.

Adrian Struzik, trenér DHK Baník Most: „Bojovali jsme až do posledních vteřin, myslím, že v obraně jsme zahráli lépe než v některých předešlých utkáních. Měli jsme hodně šancí, ale neproměňovali jsme je, z toho pramenila nervozita, dělali jsme chyby, kroky a zápas se zdramatizoval. Myslím, že bylo důležité, že jsme proměnili poslední akci a máme jeden bod, což je asi jediná věc, za kterou jsem v dnešním utkání rád.

Libor Malínek, trenér DHK Zora Olomouc: „Kdyby mi někdo řekl před zápasem, že budeme s Mostem hrát šedesát minut vyrovnanou partii, asi bych mu nevěřil. Kromě začátku jsme prakticky neprohrávali a Mostu se podařilo vyrovnat až v posledním útoku. Byl to dnes vybojovaný bod, a to se cení, musím celý tým jen chválit. Je vidět, že dokážeme zahrát, škoda výpadků s jinými družstvy, ty body nám pak chybí. Tentokrát jsme měli hodně blízko k zisku dvou bodů, ale jsme spokojení i s jedním.“