Starší dorostenky bodovaly proti Vršovicím

DHK Baník Most – Sokol Vršovice 35:23 (22:10)

V neděli starší dorostenky mosteckého Baníku ztratily v poslední minutě bod s Olomoucí, už ve čtvrtek 17. listopadu si ale mohly spravit chuť. Na domácí půdě hostily hráčky Sokola Vršovice, týmu, který v letošní sezoně ještě nevyhrál.

 

Černí andělé už od úvodu ukazovali, kdo bude v utkání dominovat, od prvních minut zápasu vedli a postupně si budovali náskok, který po prvních třiceti minutách narostl na dvanáct branek (22:10). Ve druhé půli trenér mosteckého týmu promíchal sestavu, takže skóre už tak nenarůstalo, přibylo nepřesností a na obou stranách si připsaly zákroky brankářky. Mostecký tým ale žádné drama nepřipustil, utkání dotáhl do úspěšného konce a připsal si výhru 35:23.

 

Věděli jsme, že nás čeká zápas s papírově slabším soupeřem, takže to byla tentokrát především otázka koncentrace. Jsem rád, že k tomu hráčky přistoupily takto, hlavně první poločas se mi líbil, ve druhé půli naskočily do hry i hráčky, které dostávají méně prostoru včetně mladších dorostenek, takže trochu vázla souhra, ale to se dalo předpokládat. Musím říct, že jsem se zápasem spokojený, kdybychom dostali o tři branky méně, byla by má spokojenost stoprocentní, ale i tak to dnes z naší strany bylo velmi dobré,“ komentoval výsledek po zápase trenér starších dorostenek Pavel Farář.  

 

Sestava a branky DHK Baník Most: Markéta Růžková, Daniela Hamalová 1, Adéla Brabcová 2, Markéta Mrvišová 4, Karolína Mocková 3, Justýna Janderová 2, Valentina Schüllerová 3, Eliška Řádová 4, Adéla Protivová 5, Adéla Martinková 1, Pavlína Malantuková, Tereza Buriánková, Sára Hojerová 6, Aneta Křepelová 3, Anna Bechyňská 1.

Jan Pimper