hlavní partneři
sledujte nás

Mladší i starší dorostenky s Olomoucí doma bodovaly

Neděle patřila v mostecké sportovní hale nejen čtvrtfinále Českého poháru, ale také dorosteneckým ligovým soutěžím. A oba mostecké týmy ve svých kategoriích bodovaly, ovšem zatímco mladší dorostenky si připsaly dva body za výhru nad Olomoucí, starší dorostenky proti soupeřkám ze stejného klubu pouze remizovaly.

 

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 33:23 (15:11)

Prvním týmem, který nastoupil v neděli odpoledne na domácí palubovku, byly mladší dorostenky DHK Baník Most, které hostily Olomouc. Vstup do utkání měly o něco lepší soupeřky, které v prvních minutách lehce vedly, zhruba od patnácté minuty ale přebraly aktivitu domácí hráčky, strhly vedení na svou stranu a do poločasu si vytvořily čtyřbrankový náskok. Ve druhé půli se hra více vyrovnala, ale náskok si už mostecké hráčky vzít nenechaly a v poslední desetiminutovce rozdíl ještě navýšily o konečných deset gólů.

 

Dnes můžeme být spokojeni hlavně s tím, že jsme vydrželi hrát celých šedesát minut, děvčata bojovala, i když byl náš výkon trochu utrápený. Čekal jsem o něco lepší házenou, možná se do našeho výkonu promítla prohra v předešlém kole ve Zlíně, takže si možná holky tolik nevěřily. Máme ale v týmu nové hráčky, některé se vracejí, některé nám naopak ještě chybí. Potřebovali bychom trochu času, aby se všechno ustálilo a tým zůstal pohromadě delší dobu, což se nám poslední dobou moc nedařilo. Určitě ale nezklamaly hráčky, které střídaly a dostaly méně prostoru na palubovce, což je pozitivum a v brance nás svými zákroky podržela Karolína Blínová,“ komentoval výsledek utkání trenér mladších dorostenek Jiří Tancoš.  

 

Sestava branky mladších dorostenek DHK Baník Most: Julie Burešová 3, Eliška Havlíčková 1, Lucie Parthová, Karolína Blínová, Adéla Masopustová 1, Justýna Janderová 2, Sára Nedvědová, Pavlína Malantuková, Anna Chaloupková 6/1, Anna Marková 6, Tereza Buriánková 2, Tereza Pazderová 5, Nikola Šroubková 2, Karolína Koldová 1, Vendula Adamcová 2, Kristýna Balínová 2.

 

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 26:26 (14:10)

Starší dorostenky svůj zápas proti Olomouci začaly lépe, už na začátku si vytvořily mírný náskok a ve 13. minutě vedly o čtyři branky. Pak ale soupeřky pěti brankami v řadě stav utkání otočily ve svůj prospěch, mostecké hráčky ale ještě do poločasu stihly nepříznivý stav znovu otočit a znovu šly do čtyřbrankového vedení. Během prvních tří minut druhé půle se ale Olomoučanky dotáhly na rozdíl jediné branky, ovšem domácím se dařilo držet si minimální náskok. Ještě ve 49. minutě vedly mostecké hráčky o čtyři góly, Jenže do konce utkání se jim povedlo skórovat už jen dvakrát, zatímco soupeřkám se v poslední minutě podařilo vstřelit vyrovnávací branku. Oba týmy se tak nakonec rozešly smírně.  

 

Ukázalo se, co hráčkám říkám celý týden na tréninku, že pokud nebudou trénovat na sto procent, v zápase se jim to vrátí, obzvlášť v okamžiku, když se nedaří, a to se dnes stoprocentně potvrdilo. V posledních patnácti minutách jsme neproměnili řadu šancí, soupeř se dotáhl a my začali být nervózní, přestali jsme si věřit. V proměňování šancí byl tentokrát asi největší problém, protože celkově jsme nehráli špatně, dohrávali jsme akce, víceméně jsme dělali to, co jsme měli, ale pohořeli jsme v koncovce. To se pak odráží na psychice hráček a na výsledku je to vidět,“ uvedl po zápase Pavel farář, trenér mosteckých starších dorostenek.

 

Sestava a branky starších dorostenek DHK Baník Most: Markéta Růžková, Julie Burešová, Daniela Hamalová 1, Adéla Brabcová 4, Markéta Mrvišová 3, Karolína Mocková, Valentina Schüllerová 10/2, Eliška Řádová 3, Adéla Protivová, Adéla    Martinková, Pavlína Malantuková, Tereza Buriánková, Sára Hojerová, Aneta Křepelová 3, Anna Bechyňská 2.

Jan Pimper